Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Majáles 2013: Největší ostravská studentská akce roku

Místo konání měli v rukou samotní studenti. Mohli si vybrat mezi Slezskoostravským hradem, kde se konal první společný Majáles Ostravské univerzity a Vysoké školy báňské a již předtím se tam uskutečnily minulé ročníky ostravského Majálesu. Druhá varianta byla Dolní oblast Vítkovic. Pořadatele toto místo nadchlo zejména díky velkým prostorám, ale je zde možnost delšího programu, kdy při konání v areálu Slezskoostravského hradu byl nutný konec po 22. hodině. Výsledek si zvolili sami studenti. Nyní můžeme jednoznačně říct, jelikož už jsou známy výsledky, že letošní Majáles se bude konat v Dolní oblasti Vítkovic (65,8%).

Výhody vítězné oblasti jsou hlavně v tom, že program může trvat až do rána, důležitým prvkem je také zastřešení části scén. Jelikož se jedná o industriální teritorium, tak se nám ukáže pravý „ostravský průmyslový půvab“.

Kromě umístění celé akce je bezesporu zajímavý hlavní program. Vystoupí zde mnoho skupin, jak je již zvykem. Můžeme se těšit mimo jiné na tyto kapely:

H20 (USA), Vypsaná fixa, Morčata na útěku, Toxique, Hentai Corporation, Pub animals, Para (SK), The Downhill (SK), Nanosféra, My10PLANETS, Bandaband, Mistake, Vítěz University band contest 2013 a mnoho dalších.

Mezi hlavní hvězdy, které uvidíme na Majálesu v Ostravě, můžeme nyní oficiálně zařadit:

J.A.R.

Mandrage

Freestylers (VB)

 

Pokud vás výčet skupin zaujal a máte rádi studentskou atmosféru, určitě neváhejte a navštivte tuto tradiční akci v netradičních prostorách. Máme se i letos na co těšit.