Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Norský vítr zavane do Ostravy

Na punkovém nebi v sobotu večer naprosto zazářili The Carburetors, které bezmála můžu nazvat nejlepší kapelou letošního ročníku. Show byla strhující a na písně typu „Rock’n’roll forever“, či „Alright Alright“ to začalo pěkně vřít. Vše bylo navíc podtrhnuto ohňovými efekty a četnými nájezdy kapely přímo do řad fanoušků, mezi kterými kytarista odehrál bezmála celý song. Byla to jednoduše nezapomenutelná show a stejný názor měli samotní The Carburetors. “Byla to jedním slovem jízda, a to od začátku do konce. Máte tady skvělé lidi, skvělé publikum. Určitě se vrátíme zpátky. Plánujeme to dokonce v blízké době, snad to stihneme ještě tento rok,“ svěřil své plány do budoucna basák King O’men.

E. Peterková: Punkové slavnosti Festu pod Parou, 2011

To byla malá odbočka do Festu pod parou, kde Carburetors zazářili jako jedna z hlavních hvězd. A není se čemu divit, jednalo se o naprosto energickou show, do které navíc kapela vkládá ohňové efekty, podtrhnuté zvukem kytar. Poměrně šílená podívaná se naskytla minulý rok v Táboře na Mighty Sounds , kde si nejspíše vzali kluci předsevzetí, že správná rocková hvězda rozbíjí své nástroje a s vervou se do toho pustili taky.

Tato partička vznikla někdy kolem roku 2001. Tehdy se pětice kluků z norského Osla rozhodla, že chce jít ve stopách Motörhead a podobných kapel. Nutno říci, že se zatím dílo daří. Za sebou už mají celkem tři alba –  Pain is temporary, glory is forever z roku 2004, Loud enough to raise the dead z roku 2006 a nakonec z roku 2008 Rock’n’roll forever. Přičemž tomu poslednímu se podepsáním smlouvy s Universal Music a Evil Wheel records dostalo remaku a světové distribuce.

V současné době probíhají poslední úpravy jejich nejnovější desky, která původně měla být venku už koncem roku 2012, nicméně jak už to bývá, tak se vydání lehce opozdí. To ale vůbec nebrání tomu, aby The Carburetors vyjeli na evropské turné, kde se můžeme těšit na novinky z připravovaného alba.

Jako předkapelu uvidíme norské Barbed Wire a kvalitní trojici doplní čeští Bombs from Heaven.

 

Turné:

14/03 – Tatabánya (Hungary)
15/03 – Ostrava (Czech republic)
16/03 – Prague (Czech republic)
17/03 – Bratislava (Slovakia)
16/05 – Oslo (Norway)
24/05 – Spydeberg (Norway)
06/07 – Bingen (Germany)

Začátek: 20:00
Předprodej eTicket: 300 Kč

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook