Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Shen Yun umění tradiční Číny

Shen Yun je společnost, která byla založena před 7 lety v New Yorku čínskými umělci. Jejím cílem bylo obnovit tradiční 5000 let starou čínskou kulturu a následně ji představit světu. V roce 2007 se poprvé  Shen Yun vydává do světa s počtem 90 umělců, kteří zahrnují zpěváky, tanečníky a hudebníky. Okamžitě se stává senzací a o tom, že se jedná o úžasnou podívanou, vypovídá vyprodané představení v Lincoln Center v New Yorku.

Samo Shen Yun se lidem prezentuje takto: Představení rychle postupuje regiony, dynastiemi a legendami. Etnické a lidové tance zaplňují jeviště barvami a energií. Fantastické fyzické výkony, burácející válečné bubny a mistrní pěvci se objevují před animovanou velkoplošnou projekcí na pozadí, která vás přenese do jiného světa.“ (Oficiální stránky)

Návštěvníci mohou vidět na vlastní oči taneční vystoupení čítající přes 400 kostýmů, 100 umělců, orchestr, a jak čínské, tak i západní nástroje. Každým rokem se repertoár mění a přibývají noví umělci, což přináší pro stálé diváky nové zážitky.

Specifická tato kulturní událost není jen svou ojedinělostí a krásou, ale také tím, že Shen Yun můžeme vidět ve více než 100 městech celého světa, ale ve své rodné domovině, Číně, je toto představení zakázáno. Své turné zahájí poprvé v Buenos Aires (13. – 21. prosince) a nám se naskýtá možnost přenést se do staré Číny a prožít krásu umění podávaného v mnohých barvách 2. a 3. dubnaKongresovém centru Praha vždy o půl 8 večer.

Vstupné na představení se liší podle umístění sedadel. Nejdražší vstupenku pořídíte za 1 800 Kč a nejlevnější za 1400 Kč.

Více informací naleznete na oficiálních stránkách, které vám představí nejen umělce, ale také tance, na které se můžete 2. a 3. dubna těšit.