Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Brichta poškádlí Ježka!

Aleš Brichta, známý svou rockově/metalovou hudbou, zavítá se svým AB-Triem na Vysočinu, kde si odbyde svůj předposlední koncert zmiňovaného turné.

Tenhle chlapík, kterého si snad bez jeho tmavých brýlí ani neumíme jinak představit, se hudební sféře věnuje již nějaký ten pátek. I přesto, že vystudoval vysokou školu ekonomickou, jej muzika vtáhla do světa showbyznysu. Ve studentských létech vystřídal mnoho hudebních skupin, ovšem ta zásadní, Arakain, jej doprovodila na jeho dlouhé životní hudební dráze. Tato formace vznikla roku 1982 a stala se tváří hard rock metalové československé scény.

Brichta se stal vůdčí osobností nejen své kapely, ale i tehdejší doby a byl vzorem pro mnohé začínající rockové i metalové nadšence „zakázané hudby“. Ve druhé polovině osmdesátých let se ke kapele přidala Lucie Bílá, jež si tímto svým počinem získala řadu fanoušků, kteří jsou její hudební práci věrni dodnes.

Aleš dokázal své singly a kapelu prosadit na metalové festivaly v Polsku a Rusku, čímž umožnil statečně konkurovat tvrdé hudbě Západu.

Psal texty pro Olympic, Burmu Jones (pozn. autora: zpěváka Bouhouše Josefa) a další, také dělal pořadatele a producenta skupinám Doga, Škwor aj. Na počátku 90. let se stal nejoblíbenějším zpěvákem Československé republiky v anketě Černá vrána. Roku 2002 Brichta opouští Arakain a tvoří si své vlastní projekty – založil vlastní skupinu AB BAND (nyní již jen Aleš Brichta) a v roce 2008 byl posluchači českého Radia Beat zvolen v kategorii „osobnost“ do Beatové síně slávy. Během roku 2012 absolvoval spolu s Arakainem výroční turné Arakain memoriál a oslavil 30 let na hudební scéně. Poslední připravované CD a Tour 2013 nese název Údolí sviní.

U komorního vystoupení Aleše Brichty a jeho tria si jistě zavzpomínáte na slavné hity a určitě uslyšíte také novinky. Atmosféra bude, myslím si, úžasná, jelikož club Ježek nedisponuje velkým sálem, ale menší místností s vyvýšeným podiem.

Rockeři, metalisté a ostatní, kteří máte rádi hudbu Aleše Brichty, určitě si nenechejte ujít jeho vystoupení právě v Jihlavě!

 

Vstupenky na koncert zakoupíte v clubu Ježek (Mostecká 10) a v prodejnách Brock. Více info na www.brichta.cz a www.clubjezek.cz