Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Europanova – když mapy dokáží vyprávět

Výtvarný profil Zdeňka Macků je nesmírně složitý. Dozajista má své domácí kořeny, ale nechybí mu ani evropské a světové parametry. Kdysi přes Jugoslávii odešel na Západ, poznal a prošel Evropu, Ameriku, Japonsko i Hongkong. Viděl Expo v Montrealu i start raket na mysu Canaveral. Zažil hnutí hippies. Poznal afroamerickou kulturní scénu i malíře Keitha Haringa. Inspirovala ho kultura Indiánů střední Ameriky, sblížil se s hudbou i uměním Japonska… Především však z vlastního nitra, síly, imaginace, schopností tvarové a lineární stylizace i z magického dekorativního cítění stvořil svůj autorský styl v malbě, kresbě i grafice,“dodává ve své pozvánce na Europanovu Bohumír Bachratý.

Expozice obrazů bude probíhat do čtvrtku 24. května. Obrazy map zachycují náboženské a politické smýšlení států, jejich historii, tradice, kulturu a jedinečné charisma dané země. Snaží se tak podtrhnout motto, kterým se Evropská unie řídí už od svého počátku. Společně rozvíjejí Evropu jako zemi jednotnou ve své rozmanitosti.

Galeriezet 23.4. -24. 5. 2013

Zámecké náměstí 775

Velká Bystřice

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts