Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Ivan Lendl, Alfons Mucha a plakáty, jaké svět ještě neviděl

Poprvé v historii se Praha dočká unikátní výstavy propojené se jmény svých vlastenců, kteří se proslavili ve zcela odlišných oblastech. „Alfonse Muchu a Ivana Lendla mnohé spojuje. Jejich jména patří k těm, která si cizinci v souvislosti s Českou republikou vybavují mezi prvními. Oba dosáhli největších úspěchů a společenského uznání nikoli ve vlasti, ale za hranicemi. A především: Oba ve světovém měřítku určovali ve svých oborech styl, který ovlivnil jak současníky, tak budoucí generace,“ dočteme se v průvodním textu výstavy na jejích oficiálních stránkách www.lendl-mucha.cz.

Muchova díla se sešla z celého světa a čeští návštěvníci mají tu čest spatřit nejkomplexnější sbírku Muchových plakátů jako první na světě. „Cestovala ze státu Connecticut a kvůli dvěma nadrozměrným dílům se ta doprava rozdělila. Část šla přes Londýn a druhá část šla přes Lucemburk. Plakáty jsou zajištěny, jsou zabaleny tak, aby se nepoškodily. Bezpečnost je zajištěna dvěma zásahovými vozidly a týmem ochranky,“ říká správce sbírky Richard Fuchsa.

Obecní dům hl. m. Prahy,
náměstí Republiky 5

pondělí – neděle: 10–19

Plné vstupné: 180 Kč
Snížené: 90 Kč (děti 6–15 let, studenti do 26 let po předložení průkazu, senioři nad 65 let)
Rodinné: 350 Kč (max. 2 dospělé osoby a max. 3 děti do 18 let)

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts