bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Mayhem v Barráku!

Mayhem – neslavně proslavená kapela svými zločineckými excesy z počátku devadesátých let, které se neobešly bez vypalování kostelů, vraždy a sebevraždy. To je však minulost a kapela si vydobyla své pevné postavení na scéně i v čistě hudební rovině. A to už svou prvotinou De Mysteriis Dom Sathanas (1994), která je skutečně žánrovým kultem. Za mikrofon se na tomto albu, po sebevraždě původního zpěváka přezdívaného Dead (R.I.P. 1991), postavil obdivuhodný maďarský zpěvák Attila Csihar, který spolupracuje s nejrozmanitějšími alternativními umělci po celém světě (např. často se Sunn O))), jako host třeba na albu Jarboe a nespočetně dalších). Po debutu následovaly už pouze tři alba: Grand Declaration of War (2000), Chimera (2004) a zatím poslední album Ordo ad Chao (2007), na němž se Mayhem odklonili od klasického black metalu, který v podstatě zakládali, k alternativnějšímu pojetí hodně špinavého post-blacku. Osobně mi toto jejich nové směřování velmi vyhovuje a přestože je Mayhem dnes velmi známou kapelou, tak poslední album zní velmi undergroundově. Koncerty Mayhem, mohu-li soudit z vlastní zkušenosti, jsou nejen hudebním, ale také divadelním zážitkem, a to díky Attilově zálibě ve všelijakých více méně šílených a zvrhlých kostýmech. Bezpochyby se bude jednat o zajímavou undergroundovou akci.

Předskokanem bude česká, dalo by se také říci legendární, skupina Root v čele s Big Bossem. Myslím, že zasvěceným není třeba vůbec nějak představovat. Za sebe mohu říct pouze tolik, že ač příliš nemusím slyšet Big Bossovy satanistické žvásty, tak mu nelze upřít opravdu jedinečný pěvecký projev, který má neskutečně mnoho poloh a vůbec hudba Root se dnes drží na velice vysoké úrovni.

Večer však otevřou třinečtí Ador Dorath, sice mladší kapela, ale také už ne žádní zelenáči. Tito hudebníci kombinují s black metalem i trochu gotckého metalu a death metalu. Za sebou už mají také tři dlouhohrající alba.

Tato akce se tedy koná 3. května 2013 od 20:00. Vstupné v předprodeji v klubu je 500Kč, na místě 550Kč. V předprodejních sítích CoolTicek.cz 512Kč a v síti TicketPro 565Kč.

Link na akci na stránkách Barráku: http://www.barrak.cz/www/event/?443

Mayhem, plakát


Mayhem ke zhlédnutí zde