Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Skokem kolem světa

Do konce měsíce je v jejích veřejných prostorách naistalována expozice fotografií Radka Potočného. Fotografie zachycují unikátní přírodní momenty, ano, právě ty, za kterými vyrážíme na dovolenou do hor, je-li třeba uniknout ruchu velkoměst a otřepat se v posvátném tichu rušeném jen šuměním větru v Jeseníkách, bubláním drobných bystřinek skrytých v náruči Beskydských hor či rozdováděným povykem ptáků křižujících slovenské nebe.

Na své si ale přijdete také, pokud před rozjímáním nad zázraky matky přírody dáváte přednost diskusím, besedám a veřejným přednáškám. Už 16. dubna (v 9:00) proběhne kurz Mezigenerační dialog, zaměřený na rozvoj komunikace v rodinném kruhu i v průběhu každodenního života. Více o kurzech tohoto typu najdete na www.mvk.cz/dalsivzdelavani. Kontakt pro přihlášení a bližší informace podává Mgr. Kateřina Janošková, (575 755 136, kjanoskova@mvk.cz) nebo se můžete přihlásit elektronicky přímo na stránkách knihovny.

Všichni, kdo touží proniknout hlouběji do světa knihoven, pak nejspíše ocení workshop PR pro knihovny jako vzdělávací instituce, který nabízí bohatý program zahrnující přednášku andragoga Michala Šeráka z Karlovy univerzity, revoluční knihovnice Olgy Biernátové a designéra Adama Hrubého. Akce se uskuteční 24. 4. 2013 v čase 13:00 – 16:00.

Poslední dubnová akce pak nese název „Kdo se bojí, nesmí na Krétu“ a pořádá se 25. 4. v 17 hodin. Beseda podložná cestováním na motivy knihy Roberta Fulghuma Třetí přání nám ukáže, jak se dá stopem cestovat po západní Krétě. Promítání fotografií doprovodí slovem i zpěvem Beata Bocek a Tereza Tichá.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts