Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vladimír Mišík + Ivan Hlas = zaručená kvalita

Již dlouhá léta rockoví klasici česko-slovenské hudební scény si udržují pozici autorů, kteří co písnička, to pohlazení pro naši duši. Nejde ani spočítat na prstech obou rukou, kolik jejich písní známe, slýcháváme je v rádiích, nejednou se také mohlo stát, že jsme se v koupelně přistihli, jak si prozpěvujeme tóny nejznámějších hitů těchto rockových básníků.

Jméno českého muzikanta, textaře Vladimíra Mišíka, netřeba dlouho představovat. Mišík ztělesňuje jednu z nejvýraznějších osobností české populární hudby už od 60. let 20. století. Jeho tvorbu můžeme označit za velice inspirativní, jelikož ovlivnil celou řadu umělců, a to jak z hudební branže, tak i z výtvarného či literárního prostředí. V poslední době však trpěl vážnějšími zdravotními komplikacemi, ale naštěstí se opět vrací na pódia a my můžeme být u toho. V Ostravě bude Mišík doprovázen svou domovskou kapelou ETC ve složení Petr Pokorný (kytara), Pavel Skála (kytara, zpěv), Jiří Veselý (basa, harmonika), Jiří Zelenka (bicí, zpěv) a Vladimír Pavlíček (housle). Na koncertě uslyšíme kromě písní ze zatím posledního vydaného alba „Ztracený podzim“ i největší hity jeho tvorby.

Ivan Hlas, zdroj: www.ivanhlas.cz

Ivan Hlas, zdroj: www.ivanhlas.cz

Táhněte do háje – všichni pryč, chtěl jsem jít do ráje a nemám klíč. (…) Je to tak a tenhle barák vám posere pták.“ Většina lidí si spojuje Ivana Hlase s úspěšnou muzikálovou komedií o nezávislosti, svobodě a rokenrolu. K filmu „Šakalí léta“ složil hudbu, za kterou dostal v roce 1993 ocenění v podobě Českého lva. Tento zpěvák, kytarista a textař se výrazně zapsal do vývoje české hudby. Spolupracoval, i nadále spolupracuje s kapelou Yo Yo Band, BSP, s Věrou Martinovou nebo s frontmanem skupiny Žlutý pes Ondřejem Hejmou. V Klubu Parník vystoupí se svými spoluhráči ze sestavy Ivan Hlas Trio (Jaroslav Nejezchleba, Norbi Kovács). Máme se tedy na co těšit.

Nenechme si ujít tento jedinečný koncert, který se už nemusí opakovat. Do diáře si zapišme datum 26. duben, čas 20:00 hod., místo: ostravský Klub Parník.

Vstupenky lze zakoupit přes internetové stránky Klubu Parník: http://www.klub-parnik.cz/rezervace/. Z peněženky si musíme vytáhnout rovných tři sta korun českých. Ale pospěšme si, vstupenky rychle mizí.