bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Vyprodaná Manetova výstava jde do kin

V Londýně vyprodáno

“Výstava Manet: Portraying Life v londýnské Royal Academy of Arts stále probíhá, v tuto chvíli už je však téměř nemožné na ni sehnat vstupenku,” uvedl za organizátory přenosu Martin Cikánek a dodal: “Jsme proto rádi, že můžeme zážitek z Manetovy výstavy zprostředkovat českým milovníkům umění formou satelitního přenosu do kin. Navíc ve velice kvalitním HD záznamu a se spoustou rozmáchle epických i křehce intimních záběrů na jednotlivá Manetova díla.”

 

O Manetově výstavě

Výstava děl Edouarda Maneta v Royal Academy of Arts v Londýně byla připravována několik let a její vernisáž byla netrpělivě očekávanou událostí mezinárodního významu. Jde o historicky první výstavu ve Velké Británii zaměřující se na portréty Edouarda Maneta a zahrnující celou jeho uměleckou kariéru. Kurátorům se podařilo shromáždit Manetovy obrazy ze sbírek v několika Evropských zemích, Asii i Americe. Diváci kin rovněž uvidí exluzivní záběry ze zákulisí příprav výstavy – pohled obvykle nepřístupný pro běžného návštěvníka – a do detailu prožijí životní příběh Manetův i Paříž devatenáctého století. Výstavou provede stejně jako v případě loňského přenosu výstavy Leonardo Live moderátor a historik umění Tim Marlow.

 

O sérii Exhibition

Sérii Exhibtion – Světové malířství na plátnech kin zahajuje dubnový satelitní přenos Manet: Portraying Live z výstavy v londýnské Royal Academy of Arts. Série Exhibition navazuje na úspěšný loňský přenos výstavy Leonarda da Vinciho z londýnské Národní galerie. Za ambici si série Exhibition mimo jiné klade stát se alternativou k již zavedeným a populárním přímým přenosům do kin z oblasti performing arts např. z Metropolitní opery v New Yorku či Velkého moskevského divadla (“Bolšoj”). V červnu bude série Exhibition pokračovat výstavou Munch 150 z Munchova muzea a Národního muzea v Osla, v říjnu pak výstavou Vermeer a hudba z Národní galerie v Londýně. Všechny tituly série Exhibition budou dostupné také ze záznamu a vhodné např. i pro dopolední školní projekce. Společnost Cikánek management stála u zahájení přímých satelitních přenosů opery, především z Metropolitní opery v New Yorku, baletu, divadla či rockových koncertů do kin v ČR i dalších středo a východoevropských zemích a od roku 2007 se věnuje distribuci alternativních obsahů do kin.

 

 

Kam na Maneta v České republice

Náchod, kino Vesmír 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinonachod.cz

Olomouc, Metropol 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinometropol.cz

Ostrava, Dům kultury 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.dkmoas.cz

Praha, Aero 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinoaero.cz

Zlín, Velké kino 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.gacinema.cz

České Budějovice, kino Kotva 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinokotva.cz

Děčín, kino Sněžník 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.kinosneznik.cz

Chotěboř, kino Chotěboř 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.cekus.eu

Kroměříž, kino Nadsklepí 11. 4. 2013 ve 20:00 | www.dk.kromeriz.cz

 

Opakované projekce jsou nyní plánovány, nejaktuálnější informace vždy na www.prenosydokin.cz