Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Dark Bombastic Evening 5

 „DBE is an atypical platform that supports the Underground Spirit, quality and diverse artistic expression, freedom of opinion, openness …“

15., 16. a 17 srpna 2013 se bude konat v rumunské Transylvánii, v pevnosti Alba Iulia (město Ryma), 5. ročník alternativního festivalu Dark Bombastic Evening.

Alba Iulia se nachází na úpatí transylávnských hor, tj. zhruba uprostřed Rumunska (nejkratší cesta autem Ostrava → Alba Iulia, cca 800 km). Jedná se o velmi zajímavě pojatý hudební festival, na kterém vystoupí různorodí umělci od experimentální hudby, přes psychedelickou, neofolk, post-rock až po různé, spíše undergroundovější, subžánry metalu.

noi-detalii DBE is an atypical platform that supports the Underground Spirit, quality and diverse artistic expression, freedom of opinion, openness to novelty and lack of standardization, common sense, decency in all and everything…“

 Jednotlivé večery festivalu jsou tematicky rozděleny na „Instrumental Evening“, „Experimental Evening“ a „Metal Evening“ a vystupovat zde budou následující hudebníci:

Altar of Plagues, Zero, Turning Golem, Promis and the Monster, Mourning Beloveth, Ana Never, Theodor Bastard, Glaciation, Electric Moon, Parzival, In Vain, Dale Cooper Quartet, Sieben, Heretoir, Aluk Todolo, Love is Colder than Death, Esoteric, Electric Orange, And also the Trees, Solefald.

Festivalů podobného druhu není příliš mnoho, takže se bude jednat o jistě velice zajímavý zážitek v neméně zajímavém prostředí transylvánské pevnosti. Cena vstupného je 45 euro na celý festival nebo 18 euro na jednotlivé dny. Velmi se mi líbí estetická stránka festivalu. Pro každou vystupující skupinu je vytvořen zvláštní velice vkusný plakát. Zkrátka je vidět, že organizátoři celý festival pojímají velmi zodpovědně a starají se o to, aby byl výsledek opravdu kvalitním zážitkem po všech stránkách.

Oficiální stránky festivalu: http://www.darkbombasticevening.com/en