Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Ke$ha se blíží k Praze s Bláznivými dětmi

small_07_18_KeshaKontroverzní zpěvačka, která za svou krátkou kariéru stihla opravdu mnoho. Její písně boří světové hitparády, média se o ní perou a hudební fanoušky rozděluje na ty, co ji milují a nenávidí. Pro jedny je špindíra, členkou hnutí iluminátů (videoklip „Die Young“), reprezentantka popového kýče a vyznavačka autotune, pro jiné originální dračice, která si prostě dělá co chce a kašle na popová klišé (oplzlejší texty, spolupráce s nezprofanovanými umělci Iggy Popem a The Flaming Lips). Ke$ha prostě není nikomu ukradená a svou nespoutanou show hodlá předvést i fanouškům v České republice.

Šestadvacetiletá rodačka z Tennessee již vydala dvě studiová alba Animal (2010) a Warrior (2012), dvě EP Cannibal (2010) a akustické Deconstructed (2012), osm singlů, včetně megahitu „Tik Tok“, z nichž se sedm umístilo v první desítce nejprodávanějších singlů USA. Kromě toho se loni objevila v písni „2012“ psychedelických rockerů The Flaming Lips, kteří si spolupráci tak pochvalovali, že se s Ke$hou rozhodli natočit společné album Lip$ha, plánované na tento rok.

V minulých dnech překvapila zpěvačka fanoušky novým singlem „Crazy Kids“, kde si pozvala frontmana The Black Eyed Peas will.I.ama. Technopopová pecka, považována za jednu z nejlepších věcí na albu Warrior, oplývá peprným textem („jsem víc v kurzu než Gucci, všichni kluci chtějí mě tam dole“) a má za úkol rozhýbat taneční parkety. Will.I.am v písní Ke$he vypomáhá opileckým mumláním a fanoušci trochu zaskočeni některými výkyvy do jiných žánrů na desce („Wonderland“, „Dirty Love“) jsou ve svém živlu.

23. dubna se na hudební stanici MTV odvysílal dokument Kesha: My Crazy Beautiful Life, který ukazuje život zpěvačky v jiném světle. Ke$ha tím chce fanouškům dokázat, že život hvězdy není vždy růžová pohádka: “Já zatím vidím jakési poselství. Je to způsob, jak lidem sdělit, že život slavných často není tak okouzlující, jak se může na první pohled zdát. V dokumentu mě diváci uvidí takovou, jaká opravdu jsem – bez make-upu, nudná, s rodinou. Také budou mít možnost nahlédnout do stinných stránek hudebního showbusinessu.” 

Živě si tuhle mladou umělkyni budete moci užít již brzy, v pražském klubu SaSaZu, kde vystoupí 18. července. Lístky jsou v prodeji v sítích Ticketpro. LaCultura samozřejmě nebude chybět, tak se těšte na exkluzivní reportáž z jedné z největších party akcí tohoto roku.

 

 Ke$ha – Warrior Tour, 18. července v klubu Sasazu, Praha, 990 Kč běžná vstupenka, 2290 Kč VIP vstupenka

David Bulawa

Obyčejný, snad milý student z Ostravy s multi-rozsahem zájmů. Čeká mne studium kulturně-politické geografie a biologie na Ostravské univerzitě, které bych chtěl více usměrňovat k asijským nejen lingvistickým vědám. Miluji Japonsko, v poslední době i Koreu, Taiwan, Čínu i jiné země jihovýchodní Asie. Miluji hudbu, jak západní tak východní - nalézt v mém ipodu poslední hit Nelly Furtado nebo Kobukura není tedy výjimečný jev. Miluji filmy, jsem závislý na CSFD, a taktéž bedlivě sleduji a kritizuji západní a východní kinematografii. Miluji zvířata - a to většinou ne ta moc oblíbená. Proto mi vadí, když někdo nazve delfíny rybami nebo napíše ve slově medúza kroužkované u. Díky příležitosti přispívat na LaCultuře vás budu chtít seznámit s u nás neoprávněně opomíjenými kulturními střípky daleké Asie.

More Posts