bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Pohoda představí stálice i nové hvězdy jako SBTRKT nebo Django Django

Návštěvníci si mohou tyto interprety užít na dvou open-air pódiích a několika krytých arénách, které budou určené především pro taneční scénu. Zahopsat si budete moct také na několika tanečních workshopech, a když už na vás padne únava, síly můžete načerpat při divadelních představeních nebo diskuzích.

Nick Cave and the Bad sees

Desítku alb už má za sebou tato australská skupina, kterou založil Nick Cave, Mick Harvey a Blixa Bargeld v roce 1983. V současné době už ze současné sestavy působí pouze Nick Cave, nicméně kapela stále produkuje alternativní rock ovlivněný několika žánry jako punk, gothic rock, no wave nebo blues. Na Pohodě představí své nové a zároveň patnácté album Push the sky away.

Atoms for peace

Debutové album Amok představí Thom Yorke (Radiohead), Flea (Red hot Chili Peppers), Nigel Godrich (producent Radiohead), Joey Waronker (Beck a R.E.M) a Mauro Refosco jako uskupení Atoms for peace. Tato hvězdná sestava se poprvé sešla v roce 2009 v Los Angeles a vy se tak můžete těšit na elektronické tóny a experimentální rock.

Django Django

Vedle barcelonské Primavery a britského Glastonbury zavítá tahle partička taky na slovenskou Pohodu. Časopis The Guardian ocenil ve své kritice Django Django pěti hvězdičkami z pěti, a jak říká tahle skupina mladíků, jejich název nemá s Django Reinhardtem nic společného. Časopis Rolling Stones tyto živé a rytmické Brity zase ve svém žebříčku padesáti nejlepších alb umístil na šestadvacátém místě.

Kaiser chiefs

Protřelá postpunková a artrocková partička Kaiser chiefs vypustila na svět první single “Oh my God” v roce 2004. V roce 2006 už vyhráli tři ocenění Brit Award, v roce 2007 se jejich píseň “Ruby” stala největším britským i evropským radiovým hitem a pomohla kapele odstartovat kariéru v Americe a Austrálii. Dalším masivním hitem byl počin “Never Miss a Beat” v roce 2008.

Bloc party

Několik názvů vystřídala tato indie kapela, než zůstala v roce 2003 u názvu Bloc Party. Na Pohodě představí své v pořadí čtvrté album Four, kterého se prodalo již přes dva miliony kusů. Kapela se dostala do povědomí již prvním albem “Silent Alarm”, které bylo kritikou označeno za “Indie album roku 2006”.

SBTRKT

Pod magickou maskou a za zvuku elektronických tónů se představí britští SBTRKT. Hudební projekt Aarona Jeroma v sobě snoubí future garage, two-step, dubstep, R&B a Chicago house. SBTRKT je hudební duo, ve kterém má Jerome na starosti elektronické bicí a mixážní pult, Sampha zase hraje na klávesy a zpívá. Na dotaz, proč Jerome vystupuje pod titulem SBTRKT, odpověděl, že by raději nemluvil sám o sobě jako o osobě, ale že by raději nechal mluvit hudbu samotnou. Jak říká: “název SBTRKT mě odvádí z celého tvůrčího procesu”.

Major Lazer

Pestrý hudební projekt Major Lazer představí na Pohodě své nové album Free the Universe. Projekt DJ Dipla kombinuje prvky reggae, dubstepu, bounce, moonbahtonu, hip hopu, daggeringu a elektroniky.