bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Čeští ilustrátoři si dělají ve světě jméno, dokazují Secret Walls. Naposledy v Londýně

V ilustrátorském souboji totiž vyhrává ten, kdo získá více decibelů v pokřiku publika. Česká trojice vystupující pod společným pseudonymem „Synové Boží“ je tak jasným důkazem, že i díky akcím jako je Secret Walls se může česká  ilustrace, která čerpá z kvalitní tradice srovnávat s tou světovou.

České kolo mezinárodní ilustrátorské bitvy Secret Walls pokračuje již tento víkend, v sobotu 28. června v Roxy NoD (Dlouhá 33, Praha 1). Před plátna se proti sobě postaví dva ilustrátoři vystupující pod jmény Plumm a Distingo.

Distingo mimo jiné rád pracuje s odpadovými materiály, vyrábí z nich třeba sešity a skicáky. Oslovuje mě hodně figurativní přístup, právě černobílý řešení. K barvě se postupně dostávám, dalo by se říct, že mám nějaký černobílý období. Po roční stáži v Polsku se mi skrze M-City pod kůži dostalo dost monumentální přemýšlení a moje projekty pak podle toho vypadají,” říká.

Plumm se teď věnuje hlavně ilustraci všeho druhu a konceptuálnímu designu s fantasy a sci-fi tematikou. Jak sám říká, kreslí, maluje a navrhuje neexistující světy a hrozně si to užívá. „Odkojily mě Želvy Ninja, vychoval mě Duke Nukem, morální hodnoty mi vštípil Barbar Conan. Zocelily mě rozbitý kolena z her na sídlišti mezi paneláky. Číst jsem se učil u sešitů Spidermana. Kreslit jsem se učil u knih o dinosaurech,“ dodává.

Pravidla jsou jasná. Jen černá barva, fixy a štětce a 90 minut live artového souboje na nadrozměrných bílých zdech. O vítězi rozhodne dvoučlenná porota a řev publika, vítěz postupuje přímo do semifinále.

Souboj začne po 22.00 a doprovázet ho budou skvělé beaty DJs Wosy a Hlavolama. Vstupné je klasicky 100 Kč.