Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Magie zamčená do skla

Rodák z Vysočiny, který celý život nosil v duši neuhasínající zápal vytvářet něco nového, neváhal a zapojil do hry se sklem také další prvky jako dřevo, kov a neváhal experimentovat s cihlou. Jak se dovídáme z průvodních materiálů výstavy: „Prof. Vladimír Kopecký, mistr sklář, se však představí netradičně a v poloze, kterou zná jen málokdo. Před několika lety, po celoživotním zavrhování grafických technik, se pustil do tvorby v tomto médiu. Začal experimentovat s počítačovou grafikou, kterou do výsledné podoby na papíře převádějí v nejvyšší možné kvalitě tiskaři v grafických dílnách VŠUP. Výsledkem jsou geometrické kompozice, které souzní s uměřenou polohou jeho tvorby.“

Kopecký a grafika, zdroj: http://www.ogl.cz

Kopecký a grafika, zdroj: http://www.ogl.cz

Jeho práci nalezneme také v oblasti architektury (Ústí n. L. hotel Bohemia), ale i v Holandsku, USA, Japonsku nebo Německu. Za svoji práci získal významná ocenění: Zlatou medaili na EXPO ’58 v Bruselu v Belgii, ocenění na Glass in Japan ’84 v Tokiu nebo The Bridgestone museum Prize. Roku 2009 obdržel Cenu Ministerstva kultury za přínos v oblasti výtvarného umění.

Serigrafie Vladimíra Kopeckého jsou velmi kultivované, decentní a provedené s výsostnou precizností. Občas nechá zaznít tón červené či žluté, ale zásadní je především linie a plocha. Výstava grafických listů bude doplněna o autorův obraz a skleněnou plastiku,“ dočteme se v závěru pozvánky oficiálních stránek liberecké oblastní galerie.

Kopecký a grafika

20.6.2013 – 1.9.2013

Oblastní galerie v Liberci
U tiskárny 1, Liberec, 46001

www.ogl.cz

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts