bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, o. p. s., jde do hlavní návštěvní sezony

Nosná výstava sezony „Alexandr Paul – legenda české fotografie“, podpořená finančně Ministerstvem kultury, seznamuje s osobností a dílem významného českého fotografa Alexandra Paula, známého fotografiemi barokní a gotické architektury, automobilových závodů s Eliškou Junkovou či českých korunovačních klenotů. Další sezonní výstava – „Akt – mistři černobílé fotografie“ – byla přichystána ve spolupráci se Svazem českých fotografů z jeho sbírek za finančního přispění Jihočeského kraje. Obě potrvají do listopadu 2013.    

plakát k výstavě

plakát k výstavě

K vidění je i soubor fotografií Jiřího Tillera „Stopa zmizelého“ z jihočeského česko-rakouského pohraničí (do 31. 8. 2013), expozice „Moc médií / část Fotografický portrét“ ze spolupráce s Národním technickým muzeem v Praze, „33 osobností dějin české fotografie“ a dlouhodobá výstava „Langhans, Šechtl, Seidel a ti druzí“ o historii fotoateliérů na jihu Čech. V muzejní kavárně Fotocafé vystavuje svou volnou tvorbu ruská fotografka Rezza Leonova (do 21. 7. 2013). Ve čtvrtek 20. června 2013 v 17.00 hodin bude zahájena komorní výstava „Prolínání“ francouzské fotografky Laurence Petrovic Lichtschein, představující snímky Nepálu, ale i Jindřichova Hradce. Na podzim přibude výstava „Dr. Kilián, strýc Bohumila Hrabala“ s fotografiemi z dětství spisovatele, prožitého u strýce v Brně.

Pro veřejnost, včetně žáků škol, jsou též připraveny komentované prohlídky, promítání filmu Voskovce    a Wericha „Peníze nebo život“ či besedy s architektem, spojené s výstavou o Alexandru Paulovi. V červenci bude na několik dnů vystaven na nádvoří muzea Cadillac z roku 1925, se kterým ujel Alexandr Paul 5 000 km při pořizování fotografií na výstavu EXPO 1958 v Bruselu.

V rámci TOP týdne v Jindřichově Hradci (2.–4. 8. 2013) proběhne v muzeu fotografování v historických kostýmech, o prázdninách se uskuteční i dva tradiční jazzové koncerty (26. 7. a 17. 8. 2013), 5. 7. 2013 doplněné kytarovým koncertem s recitací. V létě pokračují jednorázové fotografické kurzy pro děti a mládež, v sobotu 5. října 2013 lze přijít na workshop „Fotografování aktu s Robertem Vanem“ pod vedením světoznámého fotografa.        

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, o. p. s., působí v Jindřichově Hradci od listopadu 2011. Ve své činnosti se zaměřuje především na médium fotografie, pozornost však věnuje i jiným obrazovým médiím.

Chceme Vás rovněž informovat, že Jindřichův Hradec (Kostelní 20/I – jezuitská kolej) již nyní není sídlem Národního muzea fotografie, o. p. s.  

Další informace o Muzeu fotografie a moderních obrazových médií, o. p. s., se sídlem v Jindřichově Hradci, Kostelní 20/I – jezuitská kolej, tedy o našem muzeu, získají zájemci na webové adrese www.mfmom.cz (ne na adrese www.nmf.cz). Stávající webové stránky www.mfmom.cz jsou však  pouze provizorní, je vypsáno výběrové řízení na vytvoření nových webových stránek a loga muzea.