Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pod Parou se hlásí o slovo!

Již tradičně vám přinášíme novinky okolo největšího punkového festivalu u nás – Pod Parou. I letos se zde sjedou zvučná jména punkového  žánru a i letos se zahájí slavnosti, kde nebude chybět dobré jídlo a pití, ale hlavně pořádná hudba. Minulý rok slavil festival desáté narozeniny, a tak se jednalo o oslavu ve velkém stylu. Místo se přestěhovalo do jiného areálu a na jídelníčku byla servírována pecka vedle pecky. Letos je Pod Parou o rok starší a neustále se vyvíjí k lepšímu. I tento rok jej navštíví různí velikáni a promění na pár dnů poklidnou Moravskou Třebovou na dějiště největšího punkového festivalu u nás.

Tento rok bude hudební složení opravdu pestré. Na své si přijdou jak fanoušci začátků punku, tak i jeho druhé vlny a koneckonců i všech různých příbuzných a sousedů jakými jsou hardcore, horror punk, psychobilly a nespočet dalších. Podívejme se, na koho se letos můžeme těšit.

anim_biafra

Energie sálající na kilometry daleko? To je známý živel Jello Biafra, jehož si většina spojí se jménem kapely Dead Kennedys. Tuto skupinu jsme mohli vidět na pódiu Pod Parou minulý rok, avšak zpěvákem nebyl slavný Jello, ten se po rozpadu Dead Kennedys v roce 1986 už ke skupině nepřipojil. Místo toho se Biafra chystá českému publiku představit svou kapelu, kterou založil na počest padesáti let své existence – Jello Biafra and the Guantanamo School of Medicine. Biafrovy koncerty jsou pověstné a to ať už mluvíme o slavné éře Dead Kennedys, tak i o té novější, kde srší stejnou energií ne-li větší (k tomu si připočítejme ten odporně vlezlý hlas a provokativní texty, které dílo dokonávají).

Jako další trefa do černého je americká punková legenda Bad Religion. O této skupině hovoří většina jako o nejslavnější punkové kapele. Pravdou je, že ovlivnili nemalé množství dalších interpretů.

„Bad Religion bývají považováni za startér nové vlny punk rocku, která se zvedla koncem osmdesátých let dvacátého století, a rovněž spousta kapel a muzikantů se hlásí k tomu, že je Bad Religion výrazně ovlivnili a udali jim směr.“ hovoří oficiální stránky festivalu.

Nemůžeme opomenout ani legendární The Adicts. Tato partička provokatérů se dala dohromady už roku 1975, avšak až v roce 1976 si vybírají jméno The Adicts. Nutno dodat, že v této sestavě kluci hrají, jako jedna z mála skupin, až dodnes. Na první pohled určitě zaujme image vycházející ze slavného Kubrickova filmu Mechanický Pomeranč, který charakterizuje bílé oblečení, těžké černé boty a samozřejmě černé buřinky, na ten druhý pohled pak energická show plná prapodivných kostýmů, nafukovacích balónků a třpytek. Prostě klasická punková kapela.

anim_adicts

The Adicts jsou sice svérázným punkovým zjevem, ale jimi dlouhý seznam interpretů nekončí. Poněkud drastičtější ukolébavku na dobrou noc zahrají Agnostic Front a nezahanbí je jistě ani britští Discharge. A jak se říká, že se dobří holubí vracejí, tak je hrdě následují i slavní Street Dogs, které městečko Moravská Třebová hostila před dvěma lety. Dále se představí One Way System, The Casualties, Strung Out, First Blood a mnoho, mnoho dalších. Samozřejmě nemůžeme opomenout domácí scénu, která, jak už to bývá, zaujímá největší místo. Již tradičně zahlédneme NVÚ, E!E, SPS a další zkratky českého punku.

Nicméně je třeba upozornit i na nemilé změny. Například kapela Total Chaos zrušila své vystoupení na Pod Parou, a nejinak na tom je i skupina D.R.I.

Druhé kolo neboli běžný předprodej vstupenek probíhá od 18. 3. 2013 do 19. 7. 2013, a to buď na oficiálním webu festivalu nebo samozřejmě v klasických předprodejních sítích. Momentální cena je 850 Kč. Na místě bude cena vstupenky rovných 1000 Kč.

Energie, jedinečná atmosféra a zvuk, který si zkrátka nespletete s žádným jiným, to je Festival Pod Parou!

Oficiální stránky festivalu: www.podparou.cz

 

Eva Peterková

Eva Peterková

Maminka mi vždycky říkávala, že Jsem velký lajdák!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook