bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Scooter – muzika vhodná na jakoukoli denní dobu… i na čtyři hodiny ráno = hardcore!

Předloňské album německé hudební skupiny Scooter se jmenovkou The Big Mash Up je velice experimentální. Kapela okusila hned několik nových hudebních žánrů jako dubstep, electro, house s dobrým vědomím, že přiláká nové posluchače díky přizpůsobení se modernímu stylu. Stalo se však bohužel to nejhorší – nové posluchače nepřilákala a staré fanoušky začala ztrácet.

Druhým nešvarem, který v té době začal vznikat a bohužel trvá dodnes, je vydávání pouze symbolických CD singlů. Na CD se nacházejí jen dvě skladby, a to pouhý radio edit (základní verze písničky) a nějaký ten remix. Přídavné vlastní remixy či remixy jiných tvůrců upadly v zapomnění anebo se objevují pouze jako web-release (virtuální singl nehmotné povahy). A taktéž b-sidy, což jsou zcela nové skladby, které na hlavním studiovém albu zpravidla nenajdeme a jsou tedy plnohodnotnými přírůstky do tvorby interpreta, zaplakaly nad svým hrobem.

Oproti předchozí dlouhé odmlce přichází současné album Music For A Big Night Out dosti brzo (téměř za rok) a již od začátku slibuje návrat ke kořenům. Nikdo si asi naivně nepředstavoval, že by Scooteři začali hrát znova hudbu z devadesátých let, ale spíše že se vrátí ke svému osvědčenému energicky-chytlavému stylu.

Pilotní zářijový singl 4 AM (v překladu čtyři hodiny ráno) vzbudil hodně spekulací, zdali se Scooter opravdu chystá couvnout zpět, jelikož je písnička na první poslech nerozlišitelná od současné tvorby ostatních (moderních) interpretů. Energie a nadšení ze songu ale vyloženě srší, a takovýto pocit jsem u předchozích pěti singlů z předchozího alba naprosto postrádal. Scooter je zpět, věřím tomu.

Singl ovšem vychází pouze v online verzi, žádné fyzické CD-čko do sbírky, a to vyvolává mezi stávajícími příznivci další vlnu názorů, že singly za chvíli přestanou úplně vycházet. To se naštěstí nestalo, protože druhý singl z nového alba Army Of Hardcore je již vydán normálně na placce, i když s obávanou dvoustopovou účastí skladeb. Vychází ve stejný den jako album, tedy 2. listopadu 2012 a po dlouhatánské době navazuje na zavedený styl skupiny přerušený rokem 2007, kdy se Scooteři nechali unést tvrdým zvukem jumpstylu a hardstylu. Jasný impuls pro staré příznivce, aby se vrátili zpátky ke svým reprosoustavám s nastraženýma ušima. Vypovídá o tom i akční videoklip plný zajímavých kulis, atraktivních efektů a drsné atmosféry. Konečně! Tohle dlouho chybělo!

A co samotné album? Nepřináší ani se nesnaží přinášet nové nápady a změny jako tenkrát. Inspirace je brána z písniček tzv. čtvrté kapitoly (období od roku 2006 po současnost) a věří ve větší úspěšnost oproti předchůdci. Hitovost skladeb je velká, takže očekávejme další přírůstky do řady singlů. Dejme Scooterům ještě šanci!

Jiří Sobota

Jiří Sobota

Pocházím z Havířova. Vystudoval jsem zde obchodní akademii, poté jsem vystudoval Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a nyní studuji na Ostravské univerzitě, fakultě sociálních studií, obor sociální práce. Už odmalička mě baví psát si různé články, povídky, postřehy, komiksy ba i celé své časopisy. Většinu jsem si však nechával pro sebe a nikomu nic pořádně neukazoval. Díky inzerátu z LaCultury, který jsem objevil čistě náhodou, získávám jedinečnou možnost podělit se se svými článečky i s ostatními a jsem za to nesmírně rád. Svůj časopis si však do šuplíku píši dodnes (i když několik posledních vydání jsem už poslal pár svým známým) a velmi mě to naplňuje. A někdy mě přepadne chuť napsat si i nějaký písničkový text. Mezi mé další velké záliby patří poslech a rozbor hudby (mám rád skupinu Scooter) a také skládání hudby (můj hudební projekt ZoneX). Dále sbírání hudebních CD, chození na nejrůznější procházky a pokec s přáteli. Nedávno mě chytlo také příležitostné focení. Čas od času neodmítnu ani nějaký film, knihu, případně divadelní představení. Považuji se za aktivního člověka, který nemá rád rutinu a stereotyp a co s oblibou poznává nové věci i přesto, že navenek působím spíše jako člověk klidnější povahy.

More Posts - Website

Follow Me:
YouTube