bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Scooter – muzika vhodná na jakoukoli denní dobu… i na čtyři hodiny ráno = hardcore!

Sdílejte článek ...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on Twitter

Předloňské album německé hudební skupiny Scooter se jmenovkou The Big Mash Up je velice experimentální. Kapela okusila hned několik nových hudebních žánrů jako dubstep, electro, house s dobrým vědomím, že přiláká nové posluchače díky přizpůsobení se modernímu stylu. Stalo se však bohužel to nejhorší – nové posluchače nepřilákala a staré fanoušky začala ztrácet.

Druhým nešvarem, který v té době začal vznikat a bohužel trvá dodnes, je vydávání pouze symbolických CD singlů. Na CD se nacházejí jen dvě skladby, a to pouhý radio edit (základní verze písničky) a nějaký ten remix. Přídavné vlastní remixy či remixy jiných tvůrců upadly v zapomnění anebo se objevují pouze jako web-release (virtuální singl nehmotné povahy). A taktéž b-sidy, což jsou zcela nové skladby, které na hlavním studiovém albu zpravidla nenajdeme a jsou tedy plnohodnotnými přírůstky do tvorby interpreta, zaplakaly nad svým hrobem.

Oproti předchozí dlouhé odmlce přichází současné album Music For A Big Night Out dosti brzo (téměř za rok) a již od začátku slibuje návrat ke kořenům. Nikdo si asi naivně nepředstavoval, že by Scooteři začali hrát znova hudbu z devadesátých let, ale spíše že se vrátí ke svému osvědčenému energicky-chytlavému stylu.

Pilotní zářijový singl 4 AM (v překladu čtyři hodiny ráno) vzbudil hodně spekulací, zdali se Scooter opravdu chystá couvnout zpět, jelikož je písnička na první poslech nerozlišitelná od současné tvorby ostatních (moderních) interpretů. Energie a nadšení ze songu ale vyloženě srší, a takovýto pocit jsem u předchozích pěti singlů z předchozího alba naprosto postrádal. Scooter je zpět, věřím tomu.

Singl ovšem vychází pouze v online verzi, žádné fyzické CD-čko do sbírky, a to vyvolává mezi stávajícími příznivci další vlnu názorů, že singly za chvíli přestanou úplně vycházet. To se naštěstí nestalo, protože druhý singl z nového alba Army Of Hardcore je již vydán normálně na placce, i když s obávanou dvoustopovou účastí skladeb. Vychází ve stejný den jako album, tedy 2. listopadu 2012 a po dlouhatánské době navazuje na zavedený styl skupiny přerušený rokem 2007, kdy se Scooteři nechali unést tvrdým zvukem jumpstylu a hardstylu. Jasný impuls pro staré příznivce, aby se vrátili zpátky ke svým reprosoustavám s nastraženýma ušima. Vypovídá o tom i akční videoklip plný zajímavých kulis, atraktivních efektů a drsné atmosféry. Konečně! Tohle dlouho chybělo!

A co samotné album? Nepřináší ani se nesnaží přinášet nové nápady a změny jako tenkrát. Inspirace je brána z písniček tzv. čtvrté kapitoly (období od roku 2006 po současnost) a věří ve větší úspěšnost oproti předchůdci. Hitovost skladeb je velká, takže očekávejme další přírůstky do řady singlů. Dejme Scooterům ještě šanci!

Jiří Sobota

Jiří Sobota

Studovaný obor: sociální práce; záliby: poslech hudby (převážně kapela Scooter), sbírání hudebních CD, skládání hudby (hudební projekt ZoneX), tvůrčí psaní (recenze, povídky, texty), focení + natáčení, Playstation 1, turistika, dobrovolnictví - aktivizační činnosti se seniory, příležitostně film, divadlo, kniha

More Posts - Website

Follow Me:
YouTube