Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Deštivá show skupiny BON JOVI zazářila

IMAG0259

Frontman kapely John Francis Bongiovi Jr. (známý spíše jako Jon Bon Jovi) doslova vplul na jeviště Synot Tip Arény v Praze krátce po 19. hodině a nezalekl se ani deštivého počasí, které bylo v plném proudu. Diváci nadšeně tleskali a zpívali na rytmickou hudbu této skupiny světového formátu nejen pod pódiem, v tzv. VIP zóně Diamond a Golden Circle. Na stejné fotbalové hřiště zavítají v červenci letošního roku také Depeche Mode, v rámci svého evropského turné, či Iron Maiden.

Ještě před hlavní kapelou posluchačům zahráli čeští Support Lesbiens v nové sestavě, a to s bývalým zpěvákem Post-it Czendou Urbánkem, dvěma členy kapely Clou – Radkem Tomáškem a Filipem Fendrychem, a konečně s původními členy Hynkem Tomanem a Janem Andrem, který Supporty doprovázel na klávesy a absolvoval s nimi turné. Bývalý frontman kapely Kryštof Michal, který před půl rokem kapelu opustil, nyní spolupracuje na novém projektu Portless.

IMAG0258

Bon Jovi zahráli své největší hity jako „It’s my life“ nebo „Livin‘ on a Prayer“, ale představili také nové písně z připravovaného alba. Zde se zpěvák snažil zapojit i publikum v sólové verzi s kytarou u písničky „Because we can“, ovšem obecenstvo si raději užívalo atmosféru koncertu a samotného zpěváka, než by se zapojilo se znalostmi nového textu. Celá show byla energií nabitá a je chvályhodné, že populární zpěvák z New Jersey dokázal bavit své publikum i při tak špatném počasí. Ještě před Vánoci bylo na koncert k mání pár volných vstupenek, ovšem těsně před koncertem se daly koupit ještě na bazaru, prodávány majiteli kvůli nevhodnosti termínu. Pražské turné navštívily snad všechny generace, včetně starších fanoušků kapely z 80. let. Tato hudba totiž oslovovala stále mladší posluchače a získala si tak hudební srdce kohokoli.

Turné nazvané „Because We Can – The Tour“ začalo již v únoru letošního roku v severoamerickém Connecticutu, dále pokračovalo přes Kanadu a ostatní státy USA. Rocková pětka nezapomněla navštívit ani jižní části Afriky, poté zamířila do Evropy a v červenci se vrací domů. Od září turné pokračuje v Mexiku a dále na jihu, přičemž vyvrcholí v prosinci 2013 v Austrálii.

Jon Bon Jovi je americký hudebník, zpěvák, skladatel, producent a herec, který v roce 1983 založil kapelu Bon Jovi. Během své hudební dráhy vydal dvě sólová alba a zahrál si např. v seriálech Sex ve městě či Ally McBealová.