Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Něco málo pod Petrovem – Výstava obrazů a soch Ondřeje Bělici

Poprvé upoutal pozornost svou úspěšnou výstavou soch, která byla k vidění od 9. května v kavárně Podnebí v Brně. Výstava Něco málo navazuje na umělcovu tvorbu, a na rozdíl od té předešlé je doplněna o umělcova mladší díla.

Celkovou expozici budou tvořit série Bělicových drátěných soch, kterými pomyslně navazuje na starší sochaře, například Ivana Lovatta nebo Dereka Kinzetta, kteří tvořili ze stejného materiálu. Bělica sice použil podobné médium, ale naprosto jiné pojetí. Svou ideou a jistou mírou abstrakce posunul tyto objekty do jakési vyšší sféry bytí.

pozvánka Ondřej BělicaTyto sochy pak budou doplněny o umělecká plátna se zakomponovanou drátovou strukturou ve formě penetrací a kovovými průhledy vytvářejícími oka zírající z pláten. Bělica tak přešel z ryze prostorové tvorby do plošné, v podstatě posunul svou obrazovou tvorbu na trojdimenzionální díla na pomezí obrazu a objektu.

Minimalismus, koncept a kov – tři slova, jež charakterizují tvorbu tohoto mladého umělce. Každý, komu alespoň jedno z těchto slov Něco málo říká, by si jméno Ondřeje Bělici měl do budoucna jistě zapamatovat a nenechat si ujít zážitkovou vernisáž, která se bude konat 26. července od 18.00 v již dříve zmíněné kavárně. Vernisáž bude doplněna o artové videoprojekce z dílny společného ateliéru Gimonfu Ondřeje Bělici a Jana Adamuse. Umění bude sálat ze všech stran a je se tedy rozhodně na co těšit.

 

Text: Markéta Chalupová