Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

ŠO – mistři současné japonské kaligrafie

Na výstavě v Konírně Paláce Kinských se od 7. června představují nejnovější díla šedesáti současných mistrů oboru uměleckého japonského krasopisu – kaligrafie, která patří ke kulturnímu dědictví země.  Součástí vernisáže, které se japonští mistři kaligrafie osobně zúčastní, bude ceremoniál, během kterého bude slavnostně předáno třicet kaligrafií darem Sbírce orientálního umění Národní galerie v Praze. V rámci slavnostního zahájení výstavy budou vybraní umělci přímo v Paláci Kinských Národní galerie v Praze tvořit své kaligrafie.

Vedle klasických stylů kaligrafie solitérních vybraných znaků, psaného japonského slabičného písma a pečetního písma jsou k vidění současné tendence kaligrafické tvorby, jež se zaměřují na citace moderní poezie, transkripci kaligrafických tahů řezaných do dřeva nebo bambusu a na styl kaligrafie ovlivněný tušovou malbou.

 

8. 6. – 8. 9. 2013

Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12,

Praha 1

Vstupné: 30–50 Kč

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts