Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Holandsko & Belgie – klasické umění a romantika

Národní galerie tak po úspěšných výstavách věnovaných Roelantovi Saverymu a neméně úspěšné výstavě Rembrandt & Co. nyní navazuje výstavou sbírky 70 obrazů z dílen romantických holandských a belgických malířů z Rademakersovy sbírky. Jejich jména jsou dnes známá patrně jen skutečným znalcům tohoto odvětví, avšak ve své době plnili tito autoři výstavní sály, domy obchodníků s uměním, a byly skvostem v soukromých sbírkách nově vznikající společenské vrstvy.

Excelence Eduard W. V. M. Hoeks dostal slovo jako první z hostů a s potěšením nám sdělil, že Česká republika v kulturním programu Nizozemí zaujímá prioritní místo, že včetně menších  a méně významných kulturních akcí se jich bude konat  padesát, což znamená skoro každý týden…v jednom roce,“ uvádí v reportáži z vernisáže Ing. Olga Koníčková.

 

Národní galerie v Praze

Hradčanské nám. 2
Salmovský palác
118 00 Praha 1

Vstupné: základní 100,– / snížené 50,– / rodinné 150,–

 

 

 

 

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts