Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Ivan Mládek – Zápisky šílencovy

Zuzan je svérázná postavička, která svými břitkými postřehy a osobitými názory čtenáře zcela odzbrojí. Vždyť  nešťastník Zuzan přišel ke svému jménu naprostou náhodou. V porodnici, kde poprvé spatřil světlo světa, vypnuli proud. Byla noc a po hmatu museli zjišťovat, zdali je holčička, či chlapeček.  Omylem mu sáhli do podpaží a usoudili, že to bude krásná holčička. Proto ho pojmenovali Zuzana. Naštěstí byla situace zachráněna knězem a novorozenec byl pojmenován Zuzan. O životě Zuzana, maminky, tatínka a babičky se opravdu dovíme hodně, a pak se můžeme těšit na detailní líčení vlastních každodenních úkonů s neuvěřitelnou potřebou zachytit každou maličkost. Jeho nutkavá, až puntičkářská potřeba popisu ranní toalety, cesty k tramvaji, jízdy tramvají a práce v mzdové účtárně čtenáře pobaví.

Ivan mládek - oficial

Ivan Mládek, zdroj: www.mladekivan.cz

Velmi poutavě líčí své peripetie s něžným pohlavím. Zuzan rozhodně nepatří mezi krasavce, má tak trošku velkou hlavu s pleší, kterou mistrně maskuje tzv. přehazovačkou. Aby mu jeho účes vítr nezvedl a neodhalil v plné nahotě jeho lesknoucí se hlavu, vymyslel Zuzan skvělou strategii – má přesně vytyčenou trasu kde a jak fouká vítr. Má své oblíbené místo u Vltavy, kde si dává „randez-vous“ se ženami, pokud tedy přijdou… Zuzan totiž je náročný muž, nechce ošklivou ženu. Proto se se svými kumpány rád chodí koukat po holkách, pěkně schován v důmyslných skrýších. Zuzan rád pozoruje pěkně kyprou sto padesáti kilovou slečnu, ale na obličej se radši nekouká, aby se mu neznelíbila.

Čtenář se Zápisky šílencovy stráví příjemné chvíle s typickým suchým humorem Ivana Mládka. Mohlo by se zdát, že v tištěné podobě nebude jeho humor tak skvělý – jako na prknech, co znamenají svět – ale opak je pravdou. Kniha pobaví jak čtenáře, tak posluchače.

Ivan Mládek je český hráč na bendžo, zpěvák, bavič, humorista, textař, skladatel, komik, kreslíř a humorista, spolužák Václava Klause na VŠE.  Je autorem více než 400 písní, píše humoristické povídky, recesistické pohádky a scénáře, mimo jiné kreslí vtipy. Mezi známé knížky patří Krchňa Nikolajevna, KalendaMeron, Příběhy z divokého Východu, Fejetony. Televizním divákům je znám jako moderátor a spoluautor zábavných pořádů Čundrcountry show a Country estráda.

 

Zápisky šílencovy

Ivan mládek

Nakladatelství: Fragment, s. r. o.

2. vydaní

ISBN: 978-80-253-1740-2