bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Scooteři vydávají reedice svých alb

Nechce se tomu věřit, ale německá hudební skupina Scooter letos slaví již dvacáté narozeniny. Od roku 1993 vydala kapela 16 studiových alb a 51 singlů. Aby si všichni věrní fanoušci a rovněž ostatní připomněli všechno dobré i zlé za celé období existence kapely, je nachystáno speciální turné na leden příštího roku a také sběratelská lahůdka v podobě oprášených, digitálně upravených alb.

„Pouhé“ znovuvydání všech CD by se asi míjelo účinkem, a proto Scooteři nabízí speciální edice svých dosavadních nahrávek. Každá ze série 15 studiovek nazvaná 20 Years Of Hadcore – Expanded Edition obsahuje mimo standardní dobře známé původní album také bonusový disk či dva navíc. Na nich se objevují různé verze skladeb (ať už singlové neboli rádiové, prodloužené, záznamy z koncertů, …) a jejich remixy (vlastní, případně od jiných tvůrců), dále pak všechny b-sidy (písničky nacházející se převážně pouze na CD singlech) a v neposlední řadě pár velice vzácných kousků, které vlastní jen ti nejoddanější sběratelé. S každým albem, které si pořídíte, poznáte část historie skupiny a většinu skladeb související s tímto daným obdobím.20YOH

Hřbety všech nově vydaných alb při seřazení chronologicky za sebou dají dohromady obrázek H.P.-ho Baxxtera (frontmana a zpěváka kapely) a nápis Scooter (viz obrázek). Z celého kompletu se tak stane i výstavní záležitost někam do poličky.

Alba jsou vydávána postupně vždy po třech kouscích přibližně každé dva měsíce. Momentálně se nacházíme v pomyslném středu, kdy očekáváme 30. srpna 2013 další přírůstky, a poté zbývají už jen poslední tři CD. Pro lepší představu a nalákání vždy před vydáním skupina zveřejní tzv. minimix každého alba na svém oficiálním účtu Youtube, díky němuž si poslechnete krátký sestřih toho, co Vás čeká.

20 Years Of HardcoreMožná se zarazíte, proč v celé sérii chybí nejnovější aktuální album. Správná otázka. Album Music For A Big Night Out je už rovnou nahráno digitálně, a tudíž není potřeba jej digitalizovat.

Další otázkou zůstává, nakolik atraktivní je vlastně celá tato sbírka. Jelikož edice obsahuje minimum zcela nových doposud nevydaných skladeb, poctiví sběratelé si ho budou kupovat asi jenom kvůli rozšíření své sbírky, protože všechny skladby pochopitelně již dávno mají. A ti ostatní? Koupě se určitě vyplatí, protože takhle máte na jednom místě skoro vše z dosavadní produkce. Ale přeci jen… původní originál je originál.

Jiří Sobota

Jiří Sobota

Pocházím z Havířova. Vystudoval jsem zde obchodní akademii, poté jsem vystudoval Vyšší odbornou školu sociální v Ostravě a nyní studuji na Ostravské univerzitě, fakultě sociálních studií, obor sociální práce. Už odmalička mě baví psát si různé články, povídky, postřehy, komiksy ba i celé své časopisy. Většinu jsem si však nechával pro sebe a nikomu nic pořádně neukazoval. Díky inzerátu z LaCultury, který jsem objevil čistě náhodou, získávám jedinečnou možnost podělit se se svými článečky i s ostatními a jsem za to nesmírně rád. Svůj časopis si však do šuplíku píši dodnes (i když několik posledních vydání jsem už poslal pár svým známým) a velmi mě to naplňuje. A někdy mě přepadne chuť napsat si i nějaký písničkový text. Mezi mé další velké záliby patří poslech a rozbor hudby (mám rád skupinu Scooter) a také skládání hudby (můj hudební projekt ZoneX). Dále sbírání hudebních CD, chození na nejrůznější procházky a pokec s přáteli. Nedávno mě chytlo také příležitostné focení. Čas od času neodmítnu ani nějaký film, knihu, případně divadelní představení. Považuji se za aktivního člověka, který nemá rád rutinu a stereotyp a co s oblibou poznává nové věci i přesto, že navenek působím spíše jako člověk klidnější povahy.

More Posts - Website

Follow Me:
YouTube