Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Knížky bez obrázků jsou světem bez fantazie

To nám ukáže výstava Současná ilustrační tvorba – její druhé trienále můžete navštívit v Havlíčkově Brodě od 18. října téměř až do konce listopadu. Ostatně Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě se o českou ilustraci zajímá již od svého vzniku v 60. letech.

Pavel Sukdolák

Pavel Sukdolák

Výstava již tradičně začíná společně s Podzimním knižním veletrhem v Havlíčkově Brodě. Celkem bude na 15. ročníku Současné české ilustrace vystavena práce téměř sedmdesáti autorů.  Připravovaná druhá část současné české ilustrační tvorby nám představí 20 ilustrátorů, z nichž jmenujme alespoň dva hlavní představitele Pavla Sukdoláka a Jaroslava Šerých.

Pavel Sukdolák má pozorné oči, všímá si věcí, jevů, úkazů, živé přírody. Bere si odtud podněty a dovede je transponovat nezaměnitelně osobním způsobem. Každý list je universem, světem pro sebe. Nic však nebrání tomu do něj vstoupit. Je to svět harmonický i vzrušivý nenápadným děním, vztahy mezi zřetelnými konkrétnostmi a náznaky,“ – tak představuje malířovo dílo spisovatelka Eva Petrová.

Grafik a ilustrátor Jaroslav Šerých se na české i mezinárodní scéně umění pohybuje již od 50. let. V jeho rozsáhlém díle tak můžeme najít monumentální malbu, litografii a především duchovní tematiku, v níž může divák spatřit záblesky malířovy inspirace, čerpající z pradávných příběhů vzniku světa, duchovního rozměru života a hlubin přírody.

18. 10. – 27. 11. 2013

Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
Havlíčkovo nám. 18
580 01 Havlíčkův Brod

Otevírací doba: úterý–neděle 9–12 a 13–17 hodin
Vstupné: 30 Kč / zlevněné 15 Kč, výstava 20 Kč / zlevněné 10 Kč

každou neděli a první středu v měsíci je vstup zdarma

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts