Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Pátek třináctého – žádná tragédie, pouze skvělá muzika

Po delší době se opět dočkáme zajímavější hudební sešlosti ve frýdecko-místeckém Sokolíku. Nejedná se o psychobilly, gothic-rockovou či podobně hororově laděnou show, jak by mohlo datum a název napovídat, nicméně někteří vystupující nejsou těmto stylům ani úplně vzdáleni.

Oficiální začátek je o půl sedmé, přičemž akci odstartuje americký hudebník Adrian Abrahamson, známý především svým působením v dnes již rozpadlé skupině The Crooked Beats, která měla svého času velmi slušně našlápnuto. V současné době však tvoří sólově. Jakousi první ochutnávku z jeho tvorby máte možnost slyšet na „sampleru“ lokálního festivalu Sweetsen fest. Nejedná se určitě o nezajímavý počin!

Následovat bude padesátiminutová projekce filmu Lost in Poland, který dokumentuje miniturné slovenského „folk-punkera“ Dáši Fon Flaši. Tento interpret také ihned poté uchopí své sladké dřevo a zahraje nám několik svých vypalovaček s pořádnou dávkou energie a upřímnosti jemu vlastní. Dáša ostatně nevystupuje na Frýdecko-Místecku zrovna poprvé a věřím, že si cestu k vašemu srdci již našel.

Pokračovat se bude v přibližně podobném, i když pochmurnějším, duchu. O další zábavu se postará místní „celebrita“ Jakub Tichý se svou tragikomickou performancí. Letos se mu podařilo vydat již třetí řadovou desku s názvem Nic ze života, která opět oplývá sarkasmem, ironií a zábavným pseudopesimismem. Pokud jste zatím neměli příležitost nové skladby slyšet, nabízí se vám skvělá možnost tuto chybu napravit.

Kolem desáté hodiny to rozbalí místní indie-rocková kapela Hemp for Victory. Nejedná se rozhodně o žádné nováčky, neb na naší scéně působí již úctyhodných šestnáct let. Tento velice příjemný, ale zároveň nevtíravý rock, místy silně připomínající Pixies, jistě neurazí ani vybíravější typy. Hemp for Victory nevystupují příliš často, takže si ji rozhodně nesmíte nechat ujít.

Celou akci v jedenáct hodin zakončí Noise Parade. Původní minimalistické bratrské duo (bicí, kytara) nedávno doplnila nová baskytaristka. V této sestavě už stihli nahrát kratší EP, které je volně k poslechu i ke stažení na jejich stránkách: http://bandzone.cz/noiseparade. Jedná se o ostřejší „rock´n´roll“ se syrovým garážovým zvukem, a věřte, že i v tuto pokročilejší hodinu Vás rozhodně nenechají usínat.

Vstupné činí 90 Kč – tedy za málo peněz opravdu hodně muziky. Jak již bylo zmíněno, celá akce se bude odehrávat dne 13. 9. ve Frýdku-Místku v  kulturním sále hospůdky Sokolík. Oficiální začátek programu je v 18.30, takže všichni dorazte!

sokolík