Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Škola základ života – festival studentského života

Prázdninám sice definitivně odzvonilo, ale začátek školního roku nemusí nutně přinášet jen zatvrzelé dětské výrazy. Důkazem tomu budiž i podzimní dvoudenní festival Valašské záření, který letos již patnáctým rokem pořádá tým Domu kultury a Města Vsetín, středisko volného času Alcedo Vsetín a členové Masarykovy veřejné knihovny Vsetín. Zpříjemnit si s ním můžeme závěr prvního školního týdne – festival započne v pátek 6. 9. 2013 v 9.00 interaktivním programem pro děti a zakončen bude v sobotu 7. 9. 2013, kdy těsně před půlnocí vypukne slavnostní ohňostroj, připravený místní firmou Austin detonátor (která patří se svou šedesátiletou tradicí k největším průmyslovým výrobcům rozbušek v Evropě).

Pojďme se ale podívat, co nás čeká v průběhu festivalu. Připraveny jsou čtyři hlavní areály:

  •  Pódium na Dolním náměstí s večerním letním kinem (volný vstup na českou klasiku – Vrať se do hrobu a Marečku, podejte mi pero!) si pro veřejnost připravilo páteční vystoupení divadla pro děti a pouličního hudebního divadla Kvelb, u kterého nebude chybět ani rocker Petr Bende. Závěrem večera se pak rozezní zvuky country zlínských skupin Podjezd a B.P.T. Sobota je pak opět věnována celé dopoledne dětem s workshopy a pohádkami. Odpoledne nás čeká Dechovková univerzita s lidovým vypravěčem a druhá třída rockové školy – tentokrát nás čeká „rockový nářez ze Sidónie a Valmezu“.
  • Pódium Svárov ožije v pátek odpoledne folkrockovou šňůrou vystoupení Fleret, Tabásek a partyja a Muziga harafica, na kterou volně naváže hodina lidového tance souborů Jasenka, Kotár a Kordulka a páteční večer zakončíme školou rocku moravského bandu a Jany Kratochvílové. V sobotu nás pak na Svárově čeká např. hodina zpěvu s Jaroslavem Uhlířem, rockenrollový mejdan Bandu Marcela Woodmana okořeněný koncertem skupiny Tři sestry BANDITOS a závěrečným ohňostrojem.
  • Kino Vatrasi připravilo lidové ceny na velkofilmy jako je Jurský park 3D (6. 9.) nebo Velký Gatsby (7. 9.). Připraveny jsou také rodinné filmy (Páni kluci, Mikulášovy patálie) a interaktivní výstava hlavolamů s názvem Dobrodružství na hradě.
  •  Dům kultury, kde se bude  6. 9. v 19.30 konat koncert Věry Špinarové & Adam Pavlík Band.

Kromě nich je připraven doprovodný program závodu horských kol – 20. ročník Valašského krpálu, pátek 15.00 – maratón vsetínskými vršky a lesíky – 19. ročník Valašské 50, přehlídka Policejní akademie oslavující 20. výročí založení Městské policie Vsetín a mimo jiné také jarmark a atrakce pro děti. Vstup na většinu akcí je volný, ceny placených akcí najdete na plakátu akce.

 valasske_zareni_-_prgm_final-001_-_kopie

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts