bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Legenda se vrací – Dracula

Nejnovější zpracování příběhu hraběte Draculy z produkce stanice NBC uvidí američtí diváci již v pátek 25. 10. 2013, my se ho dočkáme pravděpodobně o den později.

A o čem že nový Dracula bude?
Desetidílný seriál vznikl na motivy klasické novely Brama Stokera. Ocitáme se v 19. století. Dracula ála Alexander Grayson přijíždí do Londýna a vydává se za amerického vynálezce, který chce moderní vědu přiblížit viktoriánské společnosti. Zajímá se především o elektrickou energii, která slibuje prozáření noci (užitečné pro někoho, kdo se vyhýbá slunci, viďte?). Jeho pravé důvody jsou ale jiné, temnější. Chce se totiž pomstít těm, kteří ho kdysi odsoudili k nesmrtelnosti. Tuto brutální honbu za pomstou naruší fakt, že se zamiluje do ženy, která se zdá být reinkarnací jeho bývalé manželky… Dracula se sice může tvářit jako neviňátko, ale je to čtyřista let starý predátor. Je upír ze staré školy s chladným srdcem. Nechcete si s ním nic začít.

dracula

zdroj: nbc.com

 

Výkonný producent Tony Krantz říká: „Udělali jsme několik změn oproti klasickému Draculovi. V našem příběhu jsou vlastně Dracula a Van Helsing partnery. Spojili se v boji proti větším záporákům, tajné organizaci Řád Draka.“

To není jediná změna, například postava bláznivého Renfielda bude v seriálu vystupovat jako rozumný komorník pana Graysona. Těšit se můžeme i na postavu žurnalisty Jonathana Harkera, jeho přítelkyni Minu Murray či neomalenou Lucy.

Postavu Draculy ztvární talentovaný Jonathan Rhys Meyers (The Tudors, Gormenghast). Tento herec je podle fanoušků výborným adeptem na roli Draculy, protože má všechny vlastnosti, které dnešní divák u Draculy očekává: je sexy, okouzlující a arogantní.

Kdo očekává spoustu krve a násilí, ten se mýlí. Většina vraždění by měla probíhat „mimo obrazovku“, boj a násilí zabírá asi jen 30 % děje, jinak se vše bude točit kolem milostných zápletek. Sex je tudíž příčinou, proč se seriál bude vysílat až po 22. hodině.

 

Žánr: Drama / Thriller / Horor

Země: USA, 2013

Režie: Steve Hill (The Tudors, Dexter)

Hudba: Trevor Morris

Hrají: Jonathan Rhys Meyers, Nonso Anozie, Jessica De Gouw, Oliver Jackson-Cohen, Thomas Kretschmann, Katie McGrath, Victoria Smurfit a další

Dracula – trailer