Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Charlie Straight končí. Loučí se novým klipem

Foto: oficiální facebook kapely

Tato zpráva nečekaně šokovala početnou skupinu příznivců kapely a okamžitě vyvolala obrovský ohlas. Důvodem rozpadu jsou prý rozdílné názory a neshody ve skupině. „Za těch sedm let jsme spolu zažili neuvěřitelné věci, které nás formovaly. Lidi se ale mění, takže je přirozené, že se každý z nás posunul jinam a naše vize o tom, kam by měla kapela směřovat, se rozešly. Takže v poslední době bylo stále těžší se domluvit na zásadních věcech,“ vysvětlil baskytarista Cienciala. Jedna věc, na které se ale členové kapely shodli, je ta, že nikdo z nich nebude dál vystupovat pod značkou Charlie Straight, byť v obměněném složení s novými lidmi.

Alespoň drobnou útěchou fanouškům může být fakt, že koncerty naplánované do konce tohoto roku se neruší a budou odehrány. Jsou celkem tři – rozloučit se s Charlie Straight můžete v Pardubicích, Lounech a naposledy v Brně. Jako dárek na rozloučenou také kapela představila svůj nový a prozatím poslední klip ke skladbě Crush On a Hooligan.

Kapela Charlie Straight ve složení Albert Černý (zpěv, kytara), Michal Šupák (klávesy, vokály), Johnny Cienciala (basa) a Pavel Pilch (bicí) vznikla v roce 2006. O rok později je na serveru Bandzone objevil producent Michal Novák a úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Charlie Straight vydali během své kariéry dvě výborná alba She’s a Good Swimmer a Someone With a Slow Heartbeat. Získali také nespočet ocenění, jako například cenu Anděl či Českého Slavíka. Úspěch však neslavili jenom v České republice, ale i za hranicemi, mají za sebou koncerty v několika zemích Evropy. Přestože se tedy jejich rozpad může zdát nepochopitelný a fanoušci tajně doufají, že se kapela dá brzy znovu dohromady, baskytarista Cienciala to vidí jasně: „Bylo by zbabělé nutit se do dalšího pokračování jen proto, že máme úspěch. To by už nebylo straight, ale spíš fake,“ vysvětlil.