Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Masters of Rock se vrací a s nimi začne na Moravě metalová zima

Hlavní foto: www.cobhc.com

Už podeváté se bude Zlín metalem otřásat od poledne až do hluboké noci (a pak ještě o pár hodin déle na afterparty v Masters of Rock Café). A jak je už obvyklé, láká line up čistě na zahraniční kapely a spíše na tvrdší podžánry metalu, než jaké obvykle bývají hlavními hvězdami letního Masters of Rock ve Vizovicích – žádný klasický hardrock či heavy metal, ale tvrdý nářez převážně deathu a power metalu od začátku až do konce.

A snad ve snaze být věrní „zimnímu“ přízvisku festivalu budou většinu večera hrát severské kapely – hegemonii Finů, Norů a Švédů doplní jen polští Decapitated a dvě kapely z USA – Starkill a klasici melodického power metalu Kamelot.

Finské barvy budou hájit již v České republice důvěrně známí Children of Bodom, kteří k nám jezdí už víceméně pravidelně každý rok, a letos se chtějí předvést s novinkou Reaper is Back. Novou desku přivezou i další důvěrně známí Finové – Amorphis. Naposledy si u nás užívali letních veder na Brutal Assaultu, tak uvidíme, jestli chladnější počasí jejich temně atmosférické hudbě nesedne ještě lépe.

Podobně na tom budou i Soilwork, kteří na začátku července předvedli na Basinfirefestu opravdu vynikající koncert, a na tomto jim navíc budou hostovat i kolegové z Keep of Kelessin – kteří samozřejmě před nimi předvedou svou vlastní koncertní show.

Pro mnohé ale ještě daleko zajímavější bude vystoupení ReVamp – symfonický projekt bývalé zpěvačky z After Forever, Floor Jansen. Přesně té Floor Jansen, která teď sbírá slávu jako hlas hvězdných Nightwish, po tom, co v nich k radosti většiny fanoušků nahradila zpěvačku Anette Olzon. Právě kvůli jejímu angažmá s Nightwish odložili ReVamp nové album Wild Card až na konec letošního léta, takže čeští fanoušci si skladby z něj budou moci poslechnout jako jedni z prvních na světě.

A jako úvod k těmto velkým jménům začne černě oděný dav na stadionu rozehřívat Medeia, která se k tomu se svým post-apokalyptickým deathem hodí víc než kdokoli jiný.

 

 

Kompletní program:

12.40–13.10  MEDEIA (FIN)

13.20–13.50  STARKILL (USA)

14.00–14.30  TELLUS REQUIEM (NOR)

14.45–15.30  KEEP OF KALESSIN (NOR)

15.45–16.30  DECAPITATED (POL)

16.50–17.50  ReVAMP (NED)

18.20–19.20  SOILWORK (SWE)

19.50–21.10  AMORPHIS (FIN)

21.40–23.00  KAMELOT (USA)

23.30–01.00  CHILDREN OF BODOM (FIN)

 

 

Místo konání: Sportovní haly Euronics, Zlín

Datum akce: 22. listopadu 2013

Čas: 12.40–01.00

Cena: 750 Kč