bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Poklidný večer se Seether? Rozhodně ne!

Hlavní foto: www.seether.com

Pro svůj první koncert kapela zvolila klub Roxy, který fanoušci neměli problém zaplnit. Vzhledem ke zvyku akustických koncertů nebylo ani toto vystoupení výjimkou. Ač nebyla plánovaná předkapela, tak koncert začínal s více jak půl hodinovým zpožděním, což bylo ze začátku na náladě fanoušků znát.

Po první skladbě, kterou byla zvolená „Gasoline“, se ale veškerá špatná nálada vytratila. S první písní se i podium rozsvítilo pomocí malých žároviček, které dokázaly navodit sváteční atmosféru. Koncert probíhal v uvolněném duchu s častými průpovídkami od samotného Shauna, který již bohužel neměl pro něj typický účes. Díky tomu se večer protáhl na více než dvě hodiny. Kapela střídala pomalejší skladby s rychlejšími a každý z účastníků si přišel na své. Když se ke konci koncertu dostalo na balady, nejedno srdce zaplesalo. Důvěrně známá skladba „Broken“, která byla původně nazpívaná spolu s Amy Lee z Evanescence, rozsvítila dav hromadami fotoaparátů a mobilních telefonů. Poté následovala dvě sóla – „Gift“ a „Dazed and Abused“, která dala oddychnout, aby fanoušci mohli načerpat síly na zbytek koncertu. Setlist skládající se z patnácti písní završila skladba „Tonight“.

V průběhu večera se také objevily skladby, které nepochází z dílny Seether, ale od Neila Younga či Nirvany. Fanoušci ale nadšeně reagovali na každou píseň a dokázali odzpívat vše, ať už vlastní či půjčené skladby.

„Tonight“ ale nemohla znamenat opravdový konec a Roxy si dokázalo vytleskat ještě jednu, poslední skladbu, bez které by koncert nebyl celý. Píseň „Remedy“ dovedla koncert do zdárného konce. Zajímavě řešené podium i osvětlení bylo jen dalším plusem. Pro příště si snad jen přát vystoupení bez akustiky, jelikož nedělnímu večeru se Seether se nedalo téměř nic vytknout.