bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Adolf Born „Turecko a Řecko − má láska“

Narodil se v Českých Velenicích, studoval výtvarnou výchovu na Univerzitě Karlově, a když mu bylo 30 let, vystavoval svá díla po celém světě. Během své umělecké kariéry získal mnohá ocenění za ilustrace (např. 1977 Zlatá medaile Internationale Buchkunst za ilustrace k Robinson Crusoe nebo za ilustrování Pipi Dlouhé punčochy v soutěži Nejkrásnější knihy ČR ´93), 11 ocenění za karikatury, a co mne překvapilo nejvíce, 19 cen za filmy (nutno přiznat, že každý film posbíral hned několik cen). Dámy a pánové, takový je český malíř, grafik, ilustrátor a karikaturista Adolf Born.

Adolf Born - Řecká siesta, zdroj: http://www.gallery.cz

Adolf Born – Řecká siesta, zdroj: http://www.gallery.cz

Proslulý spolupracovník Miloše Macourka nás tentokrát ve svých akvarelech, pastelech, litografiích a leptech zavede do důležitých okamžiků v historii Turecka a Řecka a perliček, které mnohým zatím zůstávaly utajeny. Návštěvníky pražské Galerie Moderna čeká 70 prací jednoho z našich nejvýznamnějších malířů a grafiků, při nichž se myšlenkami zatoulají daleko od prvních sněhových vloček, jež nám řádí v ulicích.

 „Výstava nese název stejnojmenné publikace, která k této výstavě vychází, text knihy napsal Adolf Born ve spolupráci s Milošem Macourkem a jde do jisté míry o vyznání autora k destinacím, které jak on sám říká, jsou jeho druhým domovem. Autogarmiáda proběhne v prostorách galerie proběhne 11. 12. 2013 od 16.30 do 18.00,“ sděluje oficiální text galerie. Publikace Turecko a Řecko – má láska, vydala Galerie Moderna v omezeném nákladu 500 kusů. Kniha sestavená Mgr. Martinem Zemanem má celkem 113 stran a obsahuje 50 reprodukcí.

od 28. 11. do 12. 1. 2014

Galerie Moderna

PO–NE 10–12 a 13–18 hodin

Masarykovo nábřeží 24
Praha 1 110 00

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts