Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Albert Černý jede dál s novým projektem

Zdroj hlavního obrázku: Oficiální Facebook kapely Lake Malawi

Charlie Straight jsou již minulostí, avšak pro frontmana formace Alberta Černého s koncem kapely láska k hudbě neumírá. Obzvlášť pak, když si může založit skupinu zbrusu novou.

Třinečtí hrdinové Charlie Straight platili na poli české hudební scény za jednu z největších nadějí na světlé zítřky. To vše je nenávratně pryč. Členové skupiny se usnesli, že se spokojí se dvěma studiovými zářezy, a kapelu kvůli narůstajícím neshodám raději rozpustí. K hitům jako „Platonic Johny“, „Your House“ či „Coco“ už tak žádný nepřibude. Nejedno fanouškovské srdce zaplakalo. Nakonec možná ale nebude tak zle.

Zpěvák a většinový autor hudby Albert Černý a bubeník Pavel Pich se rozhodli neházet mikrofon a buben do žita a pokračovat se zbrusu novým projektem. Společně s multiinstrumentalisty Patrickem Karpentskim a Jeronýmem Šubrtem tak založili skupinu Lake Malawi.Ničeho, co jsme zažili s Charlie Straight, nelituju. A děkuju… Jdu v životě dál a tohle je moje nová cesta. Kapela Lake Malawi. Zkoušíme nové písničky a jsem šťastný. Koncerty budou super, už se nemůžu dočkat,“ stojí v Albertově prohlášení na Facebooku.

První koncerty jsou naplánovány na únor. Formace se v těchto dnech zaměřuje především na propagaci, zejména prostřednictvím sociálních sítí a také rádiových show. V Británii byli Lake Malawi mimo jiné hosty pořadu Simona Ledermana na stanici BBC London, kde v akustické podobě představili první ukázky z nové tvorby. Kdy spatří světlo světa debutové album, zatím známo není. V rozmezí ledna až února však dorazí první plnohodnotná ochutnávka v podobě pilotního singlu Always June.