bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Co si nenechat ujít v zámku Kinských?

Albánie – známá neznámá, přednáška 16. 1. 2014

V 17.00 hodin se na Zámku Kinských uskuteční přednáška Mgr. Jana Husáka na téma cestování po Balkánském poloostrově. „Vydejte se s námi na dobrodružnou cestu autem na jižní Balkán! Poznáte hned několik zemí, které mají mnoho společného: pohnutou historii, krásnou přírodu, pestré obyvatelstvo, zajímavou kuchyni a často nezaslouženě špatnou pověst. Dozvíte se také, jak souvisí krajina a kultura Albánie s tou naší valašskou,“ dočteme se v kratičkém textu oficiálních stránek muzea.

Expedice Středověk  16. 11. 2013 – 2. 3. 2014

Ve spolupráci s brněnským Moravským zemským muzeem byla uspořádána interaktivní výstava zaměřená především na děti. Na vlastní kůži si tak mohou vyzkoušet život na temném hradě, vydat se do kláštera nebo se vrhnout do vřavy na bitevním poli. „Pro malé i velké návštěvníky jsou k dispozici dobové oděvy, klášterní skriptorium, mučírna s pomůckami práva útrpného, zemědělské nářadí a mnoho a mnoho dalších exponátů. Ale pozor! Exponátů v zasklených vitrínách moc nečekejte, naopak, na téměř vše si můžete sáhnout, vše můžete vyzkoušet. Na malé bojovníky čeká osedlaný turnajový kůň pro turnajového rytíře, repliky zbroje a zbraní či fragment husitské vozové hradby,“ láká návštěvníky oficiální pozvánka.

Song Mi Kim, foto: Jan Karásek, zdroj: http://www.muzeumvalassko.cz

Song Mi Kim, foto: Jan Karásek, zdroj: http://www.muzeumvalassko.cz

Skleněné rybičky Song Mi Kim 9. 1. – 30. 3. 2014

Daleko v Jižní Koreji žila žena, která podlehla kouzlu českého skla. Netrvalo dlouho a Song Mi Kim začala ze skla vytvářet drobnosti i monumenty, které vyjadřovaly různorodost její fantazie a odrážely hloubku i pestrost ženské duše. Od roku 2005 můžeme její tvorbu snadno nalézt i mezi produkty české scény sklářského umění – Song Mi Kim totiž studovala právě ve Valašském Meziřící na SŠ umělecko průmyslové. Na současné výstavě v zámku Kinských si návštěvníci mohou prohlédnout její skleněné rybičky inspirované starou buddhistickou legendou.

Výstava Zámecký park ve Valašském Meziříčí 5. 3. 2013 – 31. 12. 2017

Zámecký park představuje jeden z posledních kousků přírody ve Valašském Meziříčí. Díky svému umístění uprostřed obytné zástavby je často navštěvován širokou veřejností. Chybí však lepší informovanost o jeho významu, což se připravená výstava snaží napravit. Čím je vlastně park tak jedinečný? Rostou v něm jak mladé, tak i staré a odumírající stromy, které hostí mnoho ohrožených druhů. Dříve rostly staré stromy běžně v alejích kolem cest, na hrázích rybníků i ve volné krajině. Díky zvyšování péče o krajinu a z bezpečnostních důvodů jsou staré stromy ‚obnovovány‘, čímž dochází k mizení mnoha vzácných druhů hmyzu a hub. Výstava zaujme nejen dospělé návštěvníky, ale je připraven i speciální program pro nejmenší. Mohou si zahrát dřevěnou nástěnnou hru na téma stromy v parku, nebo některou z mnoha tematických her,“ dočteme se v článku muzea k dlouhodobé instalaci výstavy.

 

Muzeum regionu Valašsko, muzeum ve Valašském Meziříčí
Zámecká 3
757 01 Valašské Meziříčí
Česká republika

Tel.: +420 571 611 764
Email: zamek.kinskych@muzeumvalassko.cz

 

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts