Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Každá žena je občas: S hlavou v oblacích (pejru)

Vjela jsem do zatáčky a uprostřed silnice stál kůň. Od momentu, kdy jsem dupla na brzdu a strhla volant prudce doprava, abych se koni vyhnula, do chvíle, kdy se čumák mého milovaného Schumiho zabořil do hlíny v příkopě vedle silnice, uplynulo jen pár vteřin, ale za tu dobu jsem si stihla uvědomit, že:
1) ten kůň je tak tmavě hnědý, až je skoro černý,
2) má sedlo a uzdu,
3) vůbec se nevyděsil ani to s ním nehnulo,
4) o tom, že by mohla nastat takováhle situace, mě v autoškole ani ve škole smyku nikdo neučil,
5) tohle je fakt hroznej den,
6) ta pitomá navigace tuhle trasu vybrala snad naschvál,
7) měla jsem si dojít na té poslední benzínce na záchod – v těhle pustých končinách bude trvat minimálně několik hodin, než kolem něco projede a všimne si mě. A pak mě tu partička neuvěřitelně sexy hasičů najde zaklíněnou a počůranou, a to bude fakt trapas.

Tak takhle začíná neuvěřitelný příběh Markéty Mrázové, která pracuje v reklamní agentuře a je typická městská žena se všemi manýry a zlozvyky. Původně měla jet za svou kamarádkou Kateřinou do jižních Čech, kde si měla užít víkend, ale osud tomu chtěl jinak a po nehodě se Markéta dostává na pro ni podivné a civilizací opuštěné místo s úplně typickým jménem Lhota. Zde se setkává se třemi skoro polonahými a nevrle vyhlížejícími vidláky, které po chvíli váhání žádá o pomoc. Jedním z nich je i Pavel, který se jeví nejvíc nebezpečně a proto, aby si ho alespoň ve svých očích udělala snesitelnějším, mu dá přezdívku Marvin. Přestože ji z něho jímá hrůza, ještě neví, že právě on bude ten muž, který jí otočí život vzhůru nohama. Využije (možná trochu nedobrovolně) nabídky jeho pomoci a stráví tak víkend na tomto zapadlém místě, kde aby mohla použít tak moderní vynález, jako je mobilní telefon, musí chodit na hřbitov, protože jen tam je nějaký ucházející signál. Markéta musí přežít všechny nástrahy venkova a kromě podle ní podivných lidí a signálu to je také zvířectvo.

Jak zlý Marvin zasáhne do Markétina života? Co všechno neuvěřitelného během jednoho víkendu na venkově zažije? A jaké to bude mít následky? Pokud chcete znát odpovědi, musíte se začíst!

Knížka je opravdu útlá, takže je ideální ke zpříjemnění zimního víkendu. Příběh má spád a nalezneme v něm humor i romantiku. Autorka používá osobitý slovník a dá se říct, že je to oddechová knížka, která vám dozajista navodí dobrou náladu a rozesměje vás. Myslím, že mnoho žen se ihned vcítí do hlavní hrdinky, které ztělesňuje snad všechny ženské nešvary, i já jsem se v ní při řešení některých krizových situací našla. Kniha je psaná v ich-formě a tak můžete s Markétou výborně prožít celý její příběh. Dílko doporučuji všem, kteří se chtějí pořádně zasmát a přečíst si nějakou tu lehčí literaturu. Nechte se i teď v zimě unést letním románkem hlavní hrdinky! Uvidíte, že o vtip nebude nouze.

Název: S hlavou v oblacích (pejru)
Autor: Kateřina Petrusová
Nakladatelství: Fragment, 2013