bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Kouzelnou krajinou (s) Kočárem

Headline foto: http://www.ondrejkocar.cz

Ondřej Kočár se v současnosti nejvíce věnuje olejomalbě, s níž přináší na plátna portréty i snová města či poklidná zátiší. Procházka výstavou mezi jeho díly ve vás může vyvolat pocit cesty mystickou krajinou, v níž hledáme něco trvalejšího. Něco, co se skrývá za naší každodenní realitou. Výstava byla zahájena vernisáží 13. ledna a potrvá do počátku února.

Mikrosvět, zdroj: http://www.ondrejkocar.cz

Mikrosvět, zdroj: http://www.ondrejkocar.cz

Moravský umělec svůj malířský talent zdědil po otci, témata jejich tvorby si však jsou rozdílná. „Otec se specializuje na kytice a já kromě abstraktních tvarů hlavně na budovy. Jednou jsme si zkusili namalovat stejnou kytici, ale vznikly dva úplně odlišné obrazy. Dál jsme to už nezkoušeli a každý jdeme svou cestou, se svými tématy,“ uvedl v rozhovoru pro Opavský deník v r. 2009. Rok před tím bylo padesát jeho obrazů vystaveno v budově parlamentu.

V tomtéž rozhovoru odpovídá Jitce Hruškové na otázku Co při tvorbě snových městských zákoutí vlastně hledáte?“ takto: Romantiku. Dnešní doba je na můj vkus moc uspěchaná až chaotická. Lidé už se nemají čas zastavit a obdivovat krásu dřívějších dob… Snad proto jim nabízím pohled do klidu romantické minulosti. V ní nezvoní mobily, neexistují formuláře ani záplava vlezlých reklam a ručičky hodinek nikoho neštvou do stresu. Pokud se někomu, jako kdysi panu Broučkovi, podaří výlet do mého plátna, měl by se alespoň na chvíli zastavit.“

Návštěvníci, kterým tvorba učaruje stejně jako mně, si mohou na oficiálních stránkách www.ondrejkocar.cz/ zakoupit jeho obrazy nebo kalendář na rok 2014. A dostanou-li chuť vyrazit za jeho dílem do světa, doporučujeme soukromé galerie v Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Holandsku, Kanadě, Německu, Rakousku, Rusku, Švédsku, USA nebo na Slovensku.

GALERIE RUBIKON

Tř. 1 máje 24, 779 00 Olomouc

Po–Pá 9.00–13.00, 13.30–18.00

So 9.00–12.00

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts