bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Lucifer: Peklo

Intriky Nebe neberou konce. Lucifer, který býval v Nebi za dvojku, v pekle za jedničku a který si vytvořil vlastní vesmír zvaný Jsoucno a porazil božstvo, které si chtělo nový svět přivlastnit, stále nemá vyhráno. Ztratil obrovský kus své moci, stal se takřka smrtelným. Hra nebe a pekla pokračuje.

Aby toho nebylo málo, vlastní hru rozehrál další prastarý japonský bůh Susano-O-No-Mikoto.  Hnán tohou zničit Lucifera  a pomstít tak své bratry. V zádech má Mezikeen a její voj, spojenkyni a milenku Lucifera, která má jediný cíl – přemoci boha Susano-O-No-Mikoto a získat zpátky moc Luciferovi. Čeká ji však nemilé překvapení.  Susano-O-No-Mikoto se spojil s dalším silným protivníkem, Bazaltoidem, manželem Mezikeen. Ten rád strestá svou uprchlou manželku…

Válka zuří na tolika frontách… Je nutné vyhrávat jednu bitvu za bitvou, nepřátel je více než dost.

Vítěz nevyhrává pouze surovou sílou, ale především pomocí lstí, intrik a překvapení.  Pravý vítěz dokáže obelstít svého nepřítele jeho vlastními intrikami, obrátit nepřítelovu sílu proti němu. To je nejlepší strategie. Iluzí lze obelhat i toho největšího iluzionistu, stačí znát jeho slabé místo, a to je zpravidla jeho pýcha.

Lucifer: Peklo je skvělé pokračování komiksové řady Lucifer. Scénář skvěle navazuje na předchozí díly. Nový čtenář bude velmi brzy vtažen do děje, byť některé části děje mu budou neosvěteleny.

V červnu 2014 se fanoušci komiksové řady Lucifer mohou těšit na další pokračování Lucifer 6: Domy Ticha, opět od nakladatelství Crew.

 

Lucifer: Peklo

Scénař: Mike Carey

Kresba: Peter Gross, Ryan Kelly, Dean Ormston, Graig Hamilton

Nakladatelství: Crew, 2013