Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Nizozemský umělec Mattijn Franssen představí svá díla v Praze

Headline foto: archiv autora

Galerie ABF pořádá výstavu s názvem Procitnutí nizozemského výtvarníka a fotografa Mattijna Franssena. Jeho působivá díla budete moct vidět od 4. do 28. února. Galerie se nachází na Václavském náměstí v Praze a vstup je zdarma.

A v čem je Mattijn Franssen výjimečný? Je to především multižánrový umělec, který nejen maluje a fotografuje, ale také skládá hudbu, točí klipy a tvoří animace. Výstava představí jeho 20 fotomontáží a olejomaleb stejně jako některé klipy a animace na velkoplošné projekci za doprovodu umělcovy hudební tvorby.

M. Franssen, zdroj: http://www.ffff.cz/

M. Franssen, zdroj: http://www.ffff.cz/

Častým motivem jeho děl jsou zvířata, příroda a město. Na některých malbách a fotomontážích zobrazuje sám sebe se svou kočkou Pino. Atmosféra obrazů je někdy až děsivá. Na člověka při pohledu na ně padá tíseň. Díla zobrazují zranitelnost lidské bytosti v kontrastu se silou přírody. Postavy nejsou vždy zachyceny v pohybu, přesto je cítit značná dynamika v celkovém vyznění díla.

Jak sám umělec říká: „Skládám si obrázky světa, tak jak ho vidím ve své hlavě. Fotím všechno možné a z toho, co nafotím, si sestavuji nové, jiné světy.“

Vernisáž výstavy se uskuteční 4. února od 18 hodin. Součástí bude koncert dvou hudebníků (Mikoláše Chadimy a Davida Cajthamla) vystupujících pod jménem DekadentFabrik. Na vystoupení naváže after party v podobě dj´s. Druhou doprovodnou akcí bude hudební projekt Light on the Way. Hudebníci Martin Ivan a Josef Antoš představí své acidjazzové vystoupení 22. února v prostorách galerie.

Pokud vás umělcova tvorba zaujme, máte možnost si vystavená díla i zakoupit.

Více o autorovi: www.mattijn.com

Více o výstavě: www.galerieabf.cz,  www.ffff.cz
Otevírací doba výstavy: Po, Út, Pá: 8.00–16.30

St, Čt: 8.00–19.00
So, Ne: 14.00–19.00