bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Štěstí, co je štěstí?

Jak u tohoto mladého umělce, Michala Trpáka, není nijak neobvyklé, výstava se rozkládá pod širým nebem na volně dostupném veřejném prostranství. Tentokrát zamíříme do Prahy před hotel Mosaic house. Instalace Hledání Štěstí se nesnaží šokovat, ani být vulgární, aby vyjádřila určitý názor nebo poselství. Výstava soch houbiček z ocele a polyesteru započala už v prosinci loňského roku a porostou zde až do konce června.

Pokud by vám po bloudění Prahou vyhládlo, můžete zamířit na 8. Mezinárodní gastronomický veletrh, který proběhne 20.–23. 2. 2014 v prostorách výstaviště Praha-Holešovice. Další gastro nás tady pak čeká až o dva měsíce později, konkrétně tedy 23.–25. 4. 2014. Jednat se bude 17. Mezinárodní veletrh vín a vybraných delikates.

Hledáte-li štěstí v něčem poetičtějším, můžeme doporučit návštěvu Národního technického muzea. Ano, slyšíte dobře. Právě tady bude 20. 11. 2013 – 13. 4. 2014 instalována výstava k 85. narozeninám malířky Dany Hlobilové. Právě ona se totiž stala autorkou Zpívající fontány pro světovou výstavu EXPO Brusel 58. Fontána se „ztratila“ při převozu do Československa a byla objevena na Slovensku v dezolátním stavu. V současné době je po rekonstrukci a od roku 2009 je kompletně rekonstruovaná z prostředků Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědictví (ISO) Ministerstva kultury ČR.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts