Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Bude Ravenswood stejně populární jako jeho sestřička Pretty Little Liars?

Něco obdobného se asi stalo tvůrcům seriálu Pretty Little Liars (Prolhané krásky), v USA v současnosti běží jejich čtvrtá série. V našich končinách je známý především dámskému publiku. Čtyři kamarádky odkrývají pravdu o smrti jedné z nich, Alison, zatímco někdo záhadný (pod pseudonymem -A) odhaluje jejich největší tajemství.

Ravenswood se od své sestry liší. Především v tom, že je to seriál mysteriózní. Zatímco PLL (Pretty Little Liars) je detektivní a působí velice reálně, v Ravenswoodu si na své přijdou především fanoušci duchařiny. Děj seriálu se odehrává ve stejnojmenném městečku Ravenswood (což je nedaleko Rosewoodu, kde se odehrává PLL). Sejde se zde pětice lidí, kteří se navzájem neznají a kteří budou muset začít pátrat hluboko v historii města, aby se zachránili před smrtelným prokletím, než bude příliš pozdě.

Z této party lidí je fanouškům PLL znám jenom jediný člen, a to Caleb Rivers (Tyler Blackburn). Ten během Halloweenské epizody PLL potkal Mirandu (Nicole Gale Anderson), která je popisována jako jeho spřízněná duše. Pro fanoušky páru Caleb-Hanna z PLL nepříjemná zpráva, pro fanoušky nového seriálu asi zpráva dobrá. První díl Ravenswoodu začíná pak přesně tam, kde končí Halloweenský díl PLL, a tajemství se rozjíždí. Caleb se rozhodne zůstat v Ravenswoodu, aby pomohl své nové kamarádce Mirandě, avšak hned ze startu se nepohodne s nevlídným Mirandiným strýcem Raymondem (Steven Cabral) a mladíkem Lukem (Brett Dier), který se snaží vypořádat s nedávnou rodinnou tragédií a skandálem, jenž pronásleduje i jeho dvojče Olivii (Merritt Patterson).

Zneklidnění z podivných a nadpřirozených událostí začínají Caleb a Miranda toto podivné místo prozkoumávat. Prvním spojencem se jim stává mladá Remy (Britne Oldford), která má obrovský přehled o historii města. Těchto pět dospívajících (Caleb, Miranda, Luke, Olivie a Remy) nemá ponětí, jak propojeny jsou jejich životy, ale během seriálu to postupně zjišťují, ale – jak je zvykem – spíše než odpovědi dostávají stále nové otázky…

http://www.thespartanchronicle.com/

Tvůrci tohoto spin-offu jsou I. Marlene King, Oliver Goldstick, Joseph Dougherty a Leslie Morgenstein stejně jako u PLL. První řada má 10 epizod, momentálně byla odvysílána předposlední.

Seriál si celkově na bojišti o diváky vede dobře. Start byl prudký a přitáhl si mnoho fanoušků. Šestá epizoda se dokonce stala nejsledovanějším pořadem za celý čtvrtek, celkový počet diváků se vyšplhal na 1,7 milionu. Oficiální zpráva o tom, že by se tvůrci rozhodli pro další řadu, zatím ještě nepřišla. Nicméně vzhledem k úspěšnosti lze předpokládat, že druhá řada skutečně bude.