bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Komiksová párty U Mouchy CC

Že si její jméno nedovedete s ničím spojit? „Lucie Lomová začala ještě na studiích DAMU publikovat kreslené vtipy a spolu se sestrou Ivanou vytvořily dvě postavičky myšek Anči a Pepíka a jejich první komiksový příběh. Od roku 1990 do r. 1999 pak publikovala tyto příběhy v komiksovém časopise Čtyřlístek. Po deseti letech práce Lomová sérii ukončila a začala se více věnovat ilustracím, knižním obálkám a jiným komiksům. Souhrou okolností navázala kontakt s Thierry Groensteenem, významným francouzským komiksovým teoretikem a zakladatelem nakladatelství Editions de l´An 2, který v r. 2006 vydal její první album pro dospělé, Anna chce skočit (Anna en cavale). Tento kreslený román se dočkal příznivého přijetí kritiky a dočkal se i českého a polského vydání. Lomová publikovala množství kratších i delších komiksů v různých časopisech, českých i mezinárodních sbornících a almanaších (Aargh, Stripburger aj.), kreslí také komiksy o anglické a americké historii pro časopis Bridge, který slouží k výuce středoškolské angličtiny,“ dočteme se v tiskové zprávě provázející pozvánku na oslavu výročí.

Masarykova knihovna ve Vsetíně vznikla 2. 2. 1921 a od té doby v jejích stěnách neutichal život. V roce 1949 byly zřízeny pobočky, které vznikly z obecních knihoven integrovaných obcí Rokytnice, Jasenky a části Semetína a o 19 let později vzniklo její první samostatné dětské oddělení v Luhu. Spolu s rokem 1992 přichází možnost zapůjčování zvukových záznamů, následoval první „Malý ples pro knihu“ s literárními hosty (1999) a úspěšný projekt „Cesta knihovny k vzdělávacímu a komunitnímu centru regionu“ – cílem projektu bylo vytvoření prostorné komunitní knihovny, která propojí klasické knihovnické a informační služby s činnostmi podporujícími rozvoj komunity. Roku 2006 dochází k velkému přesunu MVK do nové prosklené budovy na Dolním náměstí a čtyři roky na to získává knihovna 3. místo v celostátní soutěži „Knihovna roku“.

Komiksový klub u mouchy

Komiksový klub u mouchy

Komiksový klub U Mouchy CC vznikl pod vedením Martina Kubíka. Kromě půjčování komiksů pořádá klub také hravá odpoledne pro děti a další aktivity, které můžete sledovat na oficiálním facebooku. „Vše vypukne ve středu 5. února 2014 od 16.00 hodin v K klubu. Lucie Lomová nám představí svět komiksu a Martin Filák se postará o skvělou muziku. Přijďte popřát Mouše k narozeninám i Vy!“ zve své čtenáře Masarykova v. knihovna Vsetín.Tak přijďte.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts