bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Na české pulty míří detektivní román z pera J. K. Rowlingové

Kniha nesoucí název Volání kukačky (The Cuckoo’s Calling) je prvním krimi románem ze série Cormoran Strike. Jedná se v pořadí o druhou knihu po fenomenální sérii o Harrym Potterovi. Tajemství Rowlingové vyšlo najevo, když se list Sunday Times začal podivovat, jak mohl debutující autor stvořit tak skvělé dílo. „Doufala jsem, že tohle tajemství udržím o trochu déle, protože být Robertem Galbraithem bylo nesmírně osvobozujícím zážitkem,“ řekla Rowlingová. „Bylo skvělé publikovat bez mediálního poprasku nebo očekávání, a byla to čistá radost dostat zpětnou vazbu pod jiným jménem,“ dodala.

Hlavní roli této detektivky ztvárňuje válečný veterán Cormoran Stirke, jenž si odsloužil misi v Afghánistánu, což na něm zanechalo patrné stopy na těle i duši. Přišel o nohu, o iluze a bohužel pomalu a jistě i o svou partnerku. Navíc to vypadá, že se jeho novým obydlím stane neosobní kancelář. Strike se cítí sám, a tak se ponoří do práce a všechnu svou energii věnuje do vypracování se v soukromého detektiva. Samozřejmě se to nemůže obejít bez peripetie, do jeho kanceláře přijde John Bristow s neuvěřitelnou historkou. Vypráví mu o své sestře, slavné modelce s přezdívkou Kukačka, která ale před pár měsíci zemřela. Policie její případ uzavřela jako sebevraždu, čemuž její bratr John ale odmítá uvěřit. Strikovi vypráví o sestřiném životě a vtahuje ho do světa luxusu, intrik, milionářů a jejich milenek, excentrických návrhářů a rockových hvězd. Bude snad Volání Kukačky prvním případem svérázného soukromého detektiva?

Volání kukačky vyzdvihuje nejenom šéfredaktorka nakladatelství Plus, která dílo vydává, ale i samotný překladatel, Ladislav Šenkyřík, který dodává: „Já se autorce vůbec nedivím, že knihu vydala pod pseudonymem. Chtěla si to zkusit, vždyť se svým jménem nemá žádnou reflexi.“

Kniha vyjde již 20. 2. ve všech podobách – v tištěné verzi, elektronické, jako audiokniha a dokonce i v brailově písmu.

Název: Volání Kukačky

Autor: Robert Galbraith

Nakladatelství: Plus, 2014