bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

To nejlepší ze středověké archeologie

Výstava přivádí návštěvníka na cestu za poznáním vybraných nejzajímavějších či nejpodstatnějších objevů a nálezů regionu učiněných během sta let fungování muzea. Dobrodružné putování pramení pradaleko v minulosti, až v raném období jeskynních lidí a divokých mamutů, kteří se významně zapsali do dějin regionu. Návštěvníci mohou prozkoumat původní pravěké kamenné nástroje, mumifikované mamutí maso či srst s parazity, a navíc si prohlédnou i repliku dospívajícího mamuta v životní velikosti, tedy o výšce přibližně 2,5 m.

Další zastávku, kterou nemůžeme opomenout, je období působení soluňských bratrů Konstantina a Metoděje. Zvídavý návštěvník může navštívit i repliku velkomoravské kaple s pohřbem význačného Moravana.

Středověkou výstavu pak 6. února vystřídá expozice Slovácko před 100 lety významného německého fotografa Erwina Rauppa. Instalace fotografií ze sbírek Slováckého muzea skončí 21. dubna tohoto roku. Všechny vystavené fotografie byly také souborně vydány v knize Erwin Raupp – Moravská Hellas 1904, kterou v roce 2011 vydalo Studio JB.

To nejlepší ze středověké archeologie

21. 11. 2013 – 2. 3. 2014

Hlavní budova Slováckého muzea

Smetanovy sady 179

686 01 Uherské Hradiště

Headline foto: http://www.slovackemuzeum.cz

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts