Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Vyrazíme si na fašasank?

Co to je? Přece pořádný masopust se vším, co k němu odjakživa patřilo! Masky, tradiční pochovávání basy, živá hudba, spousta dobrého pití a vydatných pochoutek. Již 25. ročník Lešetínského fašasanku si pro vás na 22. února 2014 připravilo občanské sdružení Lešetín Zlín ve spolupráci s Hospůdkou U Kovárny.

Letošní masopust proběhne v duchu „Fiesta Mexicana“ a všichni, kteří se zúčastní průvodu v masce, dostanou od pořadatele pivo a klobásu zdarma. Navíc všechny děti, které se zapojí v masce do průvodu, dostanou dárky. Ostatně přímo pro naše nejmenší je připraveno dětské centrum v hotelu Baltaci, kde je čeká zábavné odpoledne ve společnosti herců Městkého divadla Zlín. A na co se mohou těšit ti odrostlejší z nás?

Tradiční masopustní průvod ulicemi, pochovávání basy nebo soutěž o nejlepší masku, to jsou jen některá z lákadel pestrého programu. Hlavním lákadlem je pro všechny účastníky samozřejmě oblíbená masopustní veselice, která začíná od 10.00 hodin na ulici Lešetín I a letos již podruhé také na ulici Lešetín II, přímo u již zmíněného hotelu Baltaci ve Zlíně. Ulice budou průchozí přes dvůr Hospůdky U Kovárny, která připravuje tradiční domácí zabijačku.

Na lešetínských ulicích se tak objeví jarmark drobných stánkařů s pestrou nabídkou zboží, improvizované dílny kovářů i jiných řemeslníků, dva velké pivní stany pro žíznivé návštěvníky a dvě hudební scény. Vystupovat budou během dne folklorní soubory a hudební skupiny nejen ze zlínského regionu. Zmínit můžeme např. brněnský recesistický soubor Ukulele Troublemakers, dětský soubor Vonička, Bartošův dětský soubor, nebo domácí české kapely Podjezd, Cestující hudba a Jazzzubs. Již tradičně se ke kulturnímu programu připojí herci Městského divadla Zlín se svým fašankovým pásmem.

Headline foto: http://www.ukovarny.cz

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts