Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Za barvami a zvuky z celého světa na Colours of Ostrava

Zdroj úvodního obrázku: Colours.cz

Tak jako každý rok, i letos se již potřinácté bude konat legendární ostravský festival Colours of Ostrava. Diváci se ho dočkají již koncem července, v termínu 17.–20. 7. 2014. A mají se na co těšit, hvězdami bude doslova nabitý. Ale nejen jimi. Tento festival je pověstný tím, že v něm nejde pouze o koncerty slavných interpretů, návštěvníci se sem sjíždějí za poznáním nových a jim dosud neznámých autorů, za exotickými zpěváky a jejich hudebními nástroji. Paleta hudebních žánrů je opravdu pestrá. Jde o multižánrový mezinárodní festival. Na své si zde přijde opravdu každý, mnohdy zde člověk ani neví, co dřív.

Genius loci bývalého industriálního areálu
Už samotné místo akce, oblast Dolních Vítkovic v Ostravě, má svůj osobitý ráz, který dokresluje atmosféru celého festivalu. Bývalý industriální areál je památkově chráněný, dříve zde bývaly hutě, doly a železárny. Návštěvníci tak mají jedinečnou šanci dostat se do míst, která jsou velmi specifická a mají svůj půvab. Jistě ocení krásu surovosti a současně vznešenosti stavby, která je v případě ošklivého počasí divákům útočištěm, mohou se sem jít schovat do stínu před horkým žárem letního slunce… Toto místo je dvakrát větší oproti původnímu na Černé louce a Slezskoostravskému hradu, odkud se v roce 2012 se přestěhoval.

Ale pokud budete mít hudebních vjemů a extází  plnou hlavu, nebo prostě chcete zažít i něco jiného, nabízí se vám k mání spousta dalších druhů umění a nespočet roztodivných aktivit. Jsou zde různá divadla, besedy, stánky, workshopy či taneční parkety s DJi. Nudit se zde nemůžete, ani kdybyste chtěli.

Čím dříve lístky koupíte, tím více ušetříte
Kolik stojí vstupenky? Řádově se cena pohybuje okolo 2 tisíc, pro rodiny (2 dospěli + 2 děti) kolem 7 tisíc. Možné je také pořídit si VIP vstupenku, se kterou se vám naskytne plno dalších a netušených možností. Jejich počet je však omezený. Cena vstupenek možná může někoho nepříjemně překvapit, ale přemrštěná rozhodně není. Naopak, představte si, že byste museli za všemi interprety procestovat x zemí světa, abyste si je všechny mohli poslechnout, tady se sejdou všichni na jednom místě a dopravit je sem holt něco stojí. Navíc se jedná o čtyři dny. Investujete tak tedy mnohonásobně méně, než kolik by stála výprava vás za nimi. Odměnu si jistě zaslouží. Cena se šplhá každý měsíc nahoru, proto neváhejte a pořiďte si ji co nejdříve, vyplatí se vám to. Výhodu mají také rodiny, které si mohou koupit společný lístek za zvýhodněnou cenu.

Aktuální ceník najdete zde: http://www.colours.cz/vstupenky
Vstupenky lze koupit  v e-shopu http://eshop.colours.cz/ a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.

ZAZ tu bude zas!
Všichni příznivci mladičké okouzlující francouzské šansoniérky ZAZ mohou mít velkou radost, pro velký úspěch loňského vystoupení a nadšené ohlasy se zde zpěvačce zalíbilo a přijede nás poctít svým koncertem i letos. Proč si vůbec říká ZAZ? „Zní to jako Zorro. Přišlo mi to praktické a snadněji zapamatovatelné než Isabelle,“ vysvětluje ZAZ na oficiálních stránkách festivalu www.colours.cz.

Svou účast potvrdilo i plno dalších proslulých interpretů. Tak například proslulí američtí MGMT. „Nesnažíme se o hudbu, kterou každý napoprvé pochopí,“ tvrdí členové skupiny Andrew a Ben na oficiálních stránkách festivalu www.colours.cz. A mluví rozhodně pravdu. MGMT jsou známí svými originálními videoklipy, patří k nim až mystický výtvarný design. Na koncertech mají projekci, na které spolupracovali mimo jiné s Anthony Ausgangem, Samem Flesichnerem a Megha Barbanasem.

Další potvrzení jsou například The National či Robert Plant and The Sensanational Space. Z českých skupin pořadatelé oznámili prvních pět:  Dan Bárta & Illustratosphere, Bára Hrzánová & Condurango, Ille, Fast Food Orchestra a První hoře. O nich a o dalších oznámených interpretech a vůbec všech novinkách a důležitých informacích vás budeme průběžně informovat.