bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Autogramiády březen 2014

Autogramiáda a křest první knihy nového cyklu Stein a Barbarič od oblíbeného slovenského spisovatele, Juraja Červenáka, proběla 20. 3. 2014 v 19.30 v literární kavárně Řetězová (Řetězová 244/10, Praha – Staré město). A o co v příběhu poběží? Novinka s názvem Mrtvý na pekelném vrchu (nakl. Argo) kolísá na hranicích žánru detektivky, hororu a mysteriózního románu se odehrává v Horních Uhrách a skrývá svérázné hrdiny, jak už ostatně bývá autorovým zvykem. Vojenský veterán Stein pracuje na odhalení zrádce, ale vše komplikuje vražda městského aristokrata, a tak nezbývá než spojit síly s městským notářem. Ve společnosti Matěje Barbariče jej pak stopy zavedou na Pekelný vrch, kde se po nocích zjevuje duch zhýralé měšťanky za doprovodu mučivého vytí kolem brány do světa v záhrobí.

O pár dní později proběhne beseda i autogramiáda ke vzpomínkové knize Rozmarná léta z pera Jiřího Menzela. Dozvíme se příhody z jeho studentských let na FAMU a zjistíme, proč u něj nakonec kinematografie zvítězila nad jeho prvotní láskou k divadlu. Knihu nám Jiří Menzel představí 24. 3. 2014 v 17.00 v knihkupectví KNIHCENTRUM Caffé v OC Olympia Brno. Ve stejný den se v knihkupectví Neoluxor, OC Futurum, Hradec Králové od 17:00 koná autogramiáda Zdeňka Svěráka k jeho nejnovější povídkové knize Po strništi bos.

Renata Dorňáková

Renata Dorňáková

Co o sobě říci? Žiju v malebné krajince Vsetínských Beskyd a snad právě proto mám ráda spoustu věcí, které souvisí s přírodou. Jako skoro všichni Valaši, i já jsem hodně tvrdohlavá a stejně tak přátelská; ráda poznávám nové lidi a zkouším nové věci. V etapách relaxace (od programu motorová myš) pak není nad šálek lahodného maté a dobrou knihu s uchvacujícím příběhem.

More Posts