bídaucházejícíjde topěknévynikající (Zatím nikdo nehodnotil, buď první.)
Loading...

Divokej Bill a jejich pekelník

Psal se duben 2006. Chodil jsem tehdy do sedmé třídy základní školy, když jsem poctil svou návštěvou kapelu Divokej Bill, která koncertovala v Havířově. Byl to můj první větší koncert v životě, takže jsem si všechny okamžiky nadmíru užíval a po celou tu dobu nadšeně sbíral dojmy.

Zdroj obrázku: Divokejbill.cz

S partou kamarádů nedočkavě čekáme před halou zimního stadionu, kde se celá show zanedlouho odehraje. Přišli jsme tam s dostatečným předstihem, abychom spolehlivě zaplnili první řadu. Chtělo to velikou trpělivost a pevné nervy, nicméně podařilo se a při pokynu: „Tak pojďte, otvíráme!“ se prodíráme davem a zabrali jsme sympatickou druhou řadu. Kolem nás se celá hala začíná velmi rychle zaplňovat ostatními návštěvníky a my si znovu a znovu říkáme, jak je fajn, že jsme přišli tak brzo. Takhle bychom ani pořádně neviděli, co se na pódiu odehrává. Kdežto z druhé řady, to bylo něco. Všech osm členů Divokýho Billa v životní velikosti. Slyšíme je naživo hrát a zpívat. Pauzy mezi jednotlivými písničkami vyplňují spontánními komentáři, průpovídkami a fórky. Vypadají opravdu stejně jako na fotkách, ve videoklipech a záznamech z koncertů… Určitě vám nemusím popisovat naprosto všechny mé tehdejší pocity, nepochybně je všichni dobře znáte, pokud jste již viděli naživo některého ze svých oblíbených interpretů. Je to zážitek, který vám vydrží na celý živ… no, do chvíle než si zajdete na nějaké další vystoupení.

Zdroj: Divokejbill.cz

Od té doby jsem už na žádném dalším jejich koncertu nebyl. Po delší pauze bych tedy opět rád viděl skupinu naživo. Chystám se jít na koncert, který proběhne za měsíc 11. dubna ve Frýdku-Místku v rámci turné příhodně pojmenovaném Možná přijde i pekelník tour.

Téma smrti se v textech kapely objevuje relativně často. Ale nebojte, nejedná se za každou cenu o nějaké depresivně-pochmurné skladby, slovo pekelník je v nich však vždycky nějak ukryto a vy cítíte tu podivně mrazící atmosféru doslova v každé sekundě.

Turné odstartovalo letošního pátého února v Brně a spolu s pěti vystoupeními v sousedním Slovensku se Billové zastavili (a ještě zastaví) v několika českých městech, mezi něž patří i zmiňovaný Frýdek-Místek. Turné bude zakončeno ve Zlíně 12. dubna 2014.

Poslední deska oslavující patnácté výročí působení kapely na hudební scéně s názvem 15 se prodává nadmíru dobře, vzešly z ní hitovky jako Vstávej a Dolsin, takže než se kluci stáhnou zpět do studia, aby začali tvořit nový materiál, ještě naplno využijí potencionálu tohoto podařeného alba a jako vždy pořádně roztančí davy fanoušků.

Jsem každopádně zvědavý, co na koncert řeknu tentokrát a jak se hoši od té doby změnili, kam se vyvinuli a jestli zůstali stále stejně skromní a pohodoví jako tenkrát. Pokud vše půjde, jak má, můžete si být jisti, že tak jako tak se s vámi podělím o mé dojmy v reportáži, která bude následovat bezprostředně poté. Tak se těšme!

Jiří Sobota

Jiří Sobota

Studovaný obor: sociální práce; záliby: poslech hudby (převážně kapela Scooter), sbírání hudebních CD, skládání hudby (hudební projekt ZoneX), tvůrčí psaní (recenze, povídky, texty), focení + natáčení, Playstation 1, turistika, dobrovolnictví - aktivizační činnosti se seniory, příležitostně film, divadlo, kniha

More Posts - Website

Follow Me:
YouTube