Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Interpreti všech žánrů + hudebníci ze všech koutů této planety = Colours of Ostrava 2014

Zdroj úvodního obrázku: Colours.cz

Hvězdy i nováčci, Češi i cizinci z dalekých zemí, dokonce i z jiných kontinentů. Ti všichni budou vystupovat v době od 17. do 20. července 2014 na festivalu Colours of Ostrava. Celá akce se koná v bývalém industriálním areálu v Dolních Vítkovicích.

Vy, kdo jste dlouholetí a věrní příznivci tohoto úžasného festivalu, ani letos nebudete zklamaní, zatím se jména vystupujících postupně dozvídáme a už teď je jasné, že to bude stát za to! I vy ostatní, kteří se na akci chystáte prvně, nemohli jste si vybrat lépe, tento festival prostě musíte navštívit, abyste měli zážitky, které vám zůstanou do konce života. Zážitky nejen hudební, poslechové, ale i vizuální a chuťové… A nejen ty. S největší pravděpodobností zde poznáte nové přátele (možná i partnery), uvidíte nevídané a uslyšíte neslýchané. Že přeháním? Ale jděte… Schválně, zeptejte se někoho, kdo tam byl a uvidíte, že vás nevodím za nos.

Pojďme se podívat, kdo všechno letos Ostravu poctí svou návštěvou.

Začněme hezky česky. Stálice jako Wohnout, Horkýže slíže, Monkey Business, Michal Hrůza, Gipsy.cz  netřeba představovat. Méně známí (ale o nic méně lepší než oni) mohou pro někoho být například Vees, mladé trio z Českých Budějovic, které hraje v rytmu indie-rock´n´rollu.

Vees o sobě na své Bandzone stránce (http://bandzone.cz/vees?at=info) říkají: „Live shows jsou velice energické a bubeník v této kapele není jen ten ´pomocník vzadu´. Není to žádná kopírka, ani revival, je to současná autentická divoká kytarovka, která v ČR nemá obdobu ani konkurenci. Jsme naprosto nevykalkulovaná retro kapela.“

Radost budou mít i všichni příznivci electroswingu, protože na Colours nebude chybět ani ryze česká (a vůbec první) electroswingová kapela Mydy Rabycad, která se může chlubit svou charismatickou zpěvačkou, Žofií Dařbujánovou se lví hřívou a nevyprchávající energií v těle.

„Warm-up“ v podobě Festivalu v ulicích

Již před začátkem samotného festivalu, ve dnech 15. – 16. července si můžou nedočkavci (a „nedočkavkyně“) přijít na své. V centru Ostravy se totiž uskuteční Festival v ulicích. Pro ty, kdo se sem chtějí podívat a následně pokračovat a přesměrovat se na Colours samotné, zde bude připraven kemp v areálu Slezkoostravského hradu. Fungovat bude už od pondělí 14. července celý týden, tedy do 21. července.

A co to vůbec Festival v ulicích je? Jedná se o pravidelný doprovodný program festivalu Colours of Ostrava, ve kterém nebudou chybět koncerty, ale také pouliční muzikanti, divadla, stánky,… Jednoduše akce, která bude stát za to a správně vás naladí a rozehřeje na tu správnou teplotu potřebnou k vychutnání si samotných Coloursů. Podrobnější program se dozvíte zjara.

John Newman

Zdroj: Colours.cz

Hvězdy ze světa

Colours se můžou pyšnit tím, že mezi jejich „zbraně“ patří i velmi mladý, velmi pohledný a neméně talentovaný britský soulový zpěvák John Newman. O jeho popularitě svědčí mimo jiné i to, že byl letos třikrát nominován na Brit Awards.

Z Dánska sem přijede „elektropopová bad girl“ MØ. Tato zpěvačka s dlouhým copem  je skutečná divoška, jak lze poznat už podle fotografie. Stejně tak ujetá a šílená jsou i její vystoupení. Co vůbec jméno MØ znamená?  Jedná se o pseudonym, pravým jménem se jmenuje Karen Marle Ørsted. V překladu to znamená „panna“, což je v případě této zpěvačky opravdu těžká ironie. Sama o sobě prohlásila: „Jsem mixem jemné melancholie a trochu ošklivého fuck-off postoje,“  jak se můžeme dočíst na oficiálních stránkách festivalu. Už jenom díky těmto skutečnostem je jisté, že její koncert bude stát za vidění.

MØ

Zdroj: Colours.cz

Další jména, na která své návštěvníky Colours of Ostrava láká, jsou například islandská zpěvačka Emiliana Torrini, král severské elktroniky Trentenmøller, twistující retro pop z Dánska: The Asteroids Galaxy Tour a mnoho dalších. Více informací o nich naleznete na následující stránce: http://www.colours.cz/ucinkujici/.

Vy ještě nemáte lístky? Doporučuji vám, pořídit si je co nejdříve, je to totiž nesporně finančně výhodnější. Výrazná sleva je také pro rodiny, které si mohou koupit společný lístek za zvýhodněnou cenu.

Aktuální ceník najdete zde: http://www.colours.cz/vstupenky
Vstupenky lze koupit  v e-shopu http://eshop.colours.cz/ a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě.