Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Opět „Mezi svýma“ v ostravském Parníku

Zdroj úvodního obrázku: Klub-parnik.cz

Rok se s rokem sešel a opět se můžeme těšit na projekt „Mezi svýma“, který zavítá do ostravského klubu Parník. Ve čtvrtek 20. března 2014 se na jednom pódiu sejdou dva sóloví interpreti Tomáš Pastrňák a Igor Jelinek a doprovázet je budou tři umělci: Krystyna Przyhoda, Stanislaw Marinczenko a Roman Pluhař. Jako hlavní host projektu se objeví Janusz Kasprowicz z Polska.

Letos se můžeme těšit již na 4. ročník projektu „Mezi svýma“. Tradičně se v hlavních rolích představí Tomáš Pastrňák a Igor Jelínek. Vystoupení bude probíhat střídáním těchto dvou interpretů na pódiu, kdy každý zpěvák představí svůj hudební talent a nebudou na pódiu sami – jako doprovod se představí tři zajímaví hosté: multiinstrumentalista Stanislav Marinczenko, „bubínkář“ Roman Pluhař nebo violistka Krystyna Przyhoda.

Jedním z autorů projektu „Mezi svýma“ je Tomáš Pastrňák, který se proslavil hitem často hraným v rádiích, „Slunečnice“. Jeho tvorba je vytvořena částečně z autorských písní, ale zastoupení mají i songy, které otextoval básník Igor Malijevski. Druhým hlavním tvůrcem je Igor Jelínek, který má velkou oblibu v písních spojených s ruským jazykem a tematikou. Ve svém repertoáru má jak písně, které sám napsal, tak převzaté (např.  V. Vysockij).

Hlavním hostem bude Janusz Kasprowicz. Jedná se o polského umělce, který na první poslech zaujme svým hlubokým hlasem. Zároveň jej posluchači mohou znát z Projektu Volodia, což je hudební skupina pocházející z Wroclawi, která má v oblibě písně Vladimíra Vysockijeho.

Pokud vás kombinace těchto hudebníku zaujala, můžete se těšit na jejich společný koncert v rámci každoročního projektu „Mezi svýma“, který se bude konat 20. března 2014 v ostravském klubu Parník ve 20 hodin.

Tomáš Pastrňák

Zdroj: Klub-parnik.cz