Hodnocení: bídaucházejícíjde topěknévynikající
Loading...

Relax rock fest – vítězové soutěže

Zdroj úvodního obrázku: Oficiální Facebook Relax Rock Festu

V dnešní době, kdy je v Čechách velké množství kapel, je šance dostat se na festival poměrně malá a spousta festivalů řeší tuto situaci formou soutěží. Nejinak tomu bylo v případě Relax rock festu. Na facebookových stránkách vzniklo album s fotkami kapel a vítězem se měli stát čtyři, fanoušky nejlépe hodnocené kapely. Po několika týdnech pořadatelé soutěž ukončili a vítěznými kapelami se staly Rosie, Artery, Manual a Separator. Mě ale zajímalo, zda právě tyto kapely čekaly, že postoupí a v čem vidí svou největší přednost. Položila jsem tedy všem čtyřem partám tři otázky.

1) Umístili jste se mezi čtyřmi nejlepšími kapelami. Čekali jste takový úspěch, když jste se do soutěže hlásili?

2) Předpokládejme, že pro vás nehlasovali jen vaši fanoušci. V čem vidíte svojí největší přednost, popřípadě čím si myslíte, že jste zaujali ty, co vás neznají, aby pro vás hlasovali?

3) Na koho z „hlavních“ hvězd festivalu se těšíte nejvíc?

A jak se kapely s těmito třemi otázkami vypořádaly?

Artery

Artery

Zdroj: Oficiální Facebook Relax Rock Festu

1) Druhé místo je pro nás určitě velká radost, překvapení a ohromné DÍKY všem hlasujícím. Samozřejmě jsme doufali, že se to povede, ale mezi více jak dvaceti kapelama….paráda

2)  Nevím, jestli je to zrovna přednost, ale hrajeme melodickou, víceméně přímočarou muziku s českými texty, která nevyžaduje extra náročné posluchače a je určená pro všechny, kteří si rádi na koncertě zazpívají nějakej ten refrén spolu s kapelou.

3) Těšíme se  na Dymytry, kamarády z Rimortis a Adam Bomb je asi jasnej, né? Prostě je z čeho vybírat!!!

Manual

Manual

Zdroj: Oficiální Facebook Relax Rock Festu

1) Za sebe (Honza – baskytara) odpovídám, že jo. :-) Náš frontman má totiž obří databázi facebookových přátel, díky kterým jsme v jedný ze soutěží vyhráli natáčení videoklipu, navíc jsme si od té doby pár fanoušků nadělali, takže bych byl v šoku, kdyby se na nás teď vyprdli. :-)

2) Šlapavost, melodičnost, zpěvnost, toť naše hlavní zbraně.

3) Já osobně jsem zvědavej na Adama Bomba. A samozřejmě na ty cápky, co nás porazili! :-)

Rosie

Rosie

Zdroj: Oficiální Facebook Relax Rock Festu

1) Takový úspěch jsme určitě nečekali. Do soutěží takového typu, vlastně celkově do soutěží kapel se moc nehrneme, ale pro tentokrát jsme si řekli, proč to nezkusit. Třeba to vyjde a ono to opravdu vyšlo, za což velmi děkujeme všem, co pro nás hlasovali!

2) Asi nové album, které jsme minulý rok v záři vydali? Opravdu si netroufám říci, co mohlo natolik zaujmout. :-)

3) Těšíme se na všechny hlavní hvězdy festivalu, ale kdybychom měli být konkrétní, tak asi na skupinu Dymytry. :-)

..

Separator

Separator

Fotografie pořízená autorkou článku

1) Když jsme se do soutěže zapojovali, věděli jsme, že hlasování bude hlavně o neustálé „masáži“ našich fanoušků. Je to soutěž, která docela neobjektivně reflektuje kvalitu zúčastněných kapel, což pro nás ve výsledku mohlo být jak výhodou, tak nevýhodou. To ale ať posoudí všichni, kteří hlasovali. Samozřejmě považujeme za úspěch zahrát si na Relax rock festu, což nám čtvrté umístění umožňuje, takže jsme spokojení.

2) Věkový průměr kapely je 22 let, z čehož lze možná usoudit, že nám lidé chtěli dát šanci zahrát si na větší akci a tím podpořit mladou a začínající kapelu. Takže od našeho věku můžeme odvodit naši největší přednost, kterou je bezesporu dravá pódiová show.

3) Největšími jmény na seznamu zúčastněných kapel jsou pro nás Dymytry a Adam Bomb.

Nuže myslím si, že kapely se s otázkami vypořádaly na výbornou. Z odpovědí je jasné, že si účast opravdu zasloužily a jejich show nebude kvalitou zaostávat za hlavními hvězdami. Já všem čtyřem přeji, aby se jim Relax rock fest vydařil a aby tam poznali spousty nových fanoušků, kteří je podpoří třeba zase příště v další soutěži.